TV Diář: Obraz dne podle Odpoledních televizních novin

radiotv-archiv20V dnešním diáři se krátce pozastavím nad včerejšími Odpoledními novinami a nebude chybět ani pohled na víkendový program v českých televizích.

● Včera jsem v 17.00 zapnul na Odpolední televizní noviny, abych zjistil, jak vypadá regionální zpravodajství na TV Nova. Seřazením jednotlivých zpráv vedle sebe získáme zajímavý myšlenkový pochod dne: výbuch v Brně – výbuch v Ústí nad Labem – kauza Kuřim – vadná rýže v supermarketech – vražda na Karvinsku – havárie v teplárně v Trmicích – pes pokousal sedmiletého chlapce v Novém Jičíně – automobilová honička v Brně, při které padly 4 varovné výstřely – série loupeží v českobudějovických zlatnictvích – pád reklamního poutače v centru města (bohužel jsem nestihl kterého) – soud s mužem, co postavil svůj vůz na koleje a způsobil tak vlakové neštěstí u Vraňan – nastražená atrapa výbušniny C4 v Kralupech nad Vltavou – krádež železného šrotu v Českých Budějovicích – vážná dopravní nehoda v Nákle u Olomouce – nehody a dopravní problémy v Dopravním servisu – napadení slonem v Klatovech.

Česká televize opět iniciovala pátrání po originálu státního znaku ČR

● Cenu Nadace Vize 97 Dagmar a Václava Havlových získal dokument režiséra a kameramana Martina Kubaly Daria Klimentová, po světě na špičkách o sólistce Anglického národního baletu na 45. Mezinárodním televizním festivalu Zlatá Praha. Dokument produkovala Česká televize.

● Český film včera oslavil 110 let, kreslený koucour Garfield, který prohlašuje: „Žiju, abych žral.“, zase 30 let svého fiktivního života. Doufám, že tvůrci konečně pochopili, že tento kocour může žít pouze v tištěné podobě a televizní obrazovka, popřípadě filmové plátno ubírá jeho charakteru veškeré kouzlo, navíc kamery přidávají kila na váze.

● Čtvrtfinálové zápasy na Primě: dnes Chorvatsko vs. Turecko; v sobotu Holandsko vs. Rusko a v neděli Španělsko vs. Itálie.

● V neděli večer startuje na ČT1 repríza Zdivočelé země, kterou by měla zakončit třetí řada v premiérovém uvedení.

● Tématem nedělního pořadu Média a svět na ČT24 bude konference Digimedia 2008. Média a svět začínají v 16:35.

● V neděli běží ve 20:00 na Nově vynikající komedie Jak na věc, v níž zazní dokonalý výrok hlavního hrdiny: „Každý člověk je ostrov sám pro sebe (prý to řekl Jon Bon Jovi). A já jsem Ibiza!“

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .