TV Diář: Na Primě budou hledat tátu, pravdu a dámu (4 VIDEA UVNITŘ)

radiotv-archiv32Prima chystá na podzim několik novinek; STV se nelíbí, jak se píše o její (ne)sledovanosti; dramaturgové z ČT by zasloužili odvézt na pustý ostrov; Český fotbal poběží o chvíli dřív a další postřehy a informace kolem blikající obrazovky. To vše v dnešním televizním zápisníku.

Dramaturgové České televize by zasloužili bičem
● Na úvod si neodpustím další šťouchanec pod žebra dramaturgům na Kavčích horách. Osobně nemám nic proti televizním filmům s takovým umělci jako Dana Medřická, či Karel Höger, ale dávat tyto více než 30 let staré kusy v neděli ve 20.00 na ČT1? A Věčný svit neposkvrněné mysli (2004; režie: Michel Gondry) tentýž den na ČT2 ve 22.50? Vynikající a bohužel poněkud opomíjený snímek Městečko Pleasantville (1998; režie: Gary Ross) na „dvojce“ v pondělí v pět odpoledne? A hlavně – geniální a téměř neznámý Rozhovor (1974; režie: Francis Ford Coppola) proběhl dnes v 0.50!
Bambusovou hůl na vás!!!

Novinky na Primě
● Do podzimního schématu nasadí TV Prima několik nových pořadů, např. soutěžní show Hodina pravdy, reality pořad Hledá se táta, nebo talk show Žravá dáma, kterou by měla uvádět Veronika Žilková-Stropnická.

Nebezpečný titulek
● Slovenské veřejnoprávní televizi se nelíbil titulek „Ak by Jednotka nemala Správy, možno má lepšiu sledovanosť“. Tisková mluvčí Želmíra Habánová tento nadpis označila jako zavádějící a jako oponenturu uvádí data sledovanosti, která jsou podle ní v naprostém pořádku. Nemá smysl ona čísla tady uvádět, jen by mě zajímalo, kolik lidí si kvůli onomu skandálnímu titulku nezapne jejich zprávy.

Cena pro nezávislé
● Již popáté udělila Česká televize na MFFKV cenu Nezávislá kamera za nejlepší film ze sekce Fórum nezávislých. Cenu získala režisérka Anna Melikjanová za snímek Mořská víla. ČT se „nezávislé“ filmové scéně věnuje programově již několik let, když v letních měsících běží pásmo Americké nezávislé léto (zde) a neamerické „nezávislé“ snímky ČT uvádí v průběhu celého roku.

Český fotbal v osm večer
● Televizní zápasy Gambrinus ligy budou nakonec začínat ve 20.00, což je o čtvrt hodiny dříve než v minulé sezóně. Jde o nedělní utkání na ČT 4 Sport. Kluby nicméně chtěly začínat mnohem dříve, když tvrdili, že nedělní večerní přímé přenosy ubírají diváky. Rád bych bafuňářům od českého fotbalu vzkázal, že na fotbal se u nás začne chodit, až se bude na co koukat a z každého druhého zápasu nebude trčet výkon podplaceného rozhodčího. Jestli potom zápas začne v šest nebo v osm večer, bude jedno.
Ještě bych chtěl připomenout Otu Černému jeho slova, v nichž tvrdil, že pokud se český fotbal nevyhrabe ze zaběhnuté korupční spirály (parafrázuji, pozn. autora), tak Česká televize přestane vysílat přenosy z Gambrinus ligy. A jaká je dnes situace? Mokrý Košťál pevně vládnou svazové mafii a Česká televize jim svými přenosy odvádí medvědí službu. Snad nás spasí Gérard Houllier.

Pop oslavenci
● Včera své 48. narozeniny oslavil povadlý král diskotékových parketů a hokejových šaten Michal David a už jen rok do kulaté sedmdesátky chybí čerstvému otci Karlu Gottovi. Pro připomenutí jejich slávy přikládám několik videí.

Hnědé kožené sako je in

Babička v němčině? Babička!


Děti ráje


Ztráty a nálezy


Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .