TV Diář: Mají Zuna s Čejkovou skutečně padáka? (VIDEO UVNITŘ)

radiotv-archivS velmi spekulativní informací včera přišel bulvární deník Aha!, čínským komunistům se nelíbí italská propagace aut a na internetu se objevilo pro všechny milovníky filmů něco úžasného.

Duo Zuna – Čejková v ohrožení?
● Nízká sledovanost Zpráv TV Prima je prý důvodem vyhazovu Pavla Zuny a Mirky Čejkové z Primy. Jejich platy jsou prý neúnosně vysoké. Tak s takovou informací dnes vyrukoval bulvární deník Aha!. Fakt, že se jedná o pouhé spekulace odpoledne ohlásila mluvčí Primy Jana Kocová. Tato informace – ať už nepodložená, či nikoliv – dává prostor k finálnímu ohodnocení pokusu komerční dvojky o zničení komerční jedničky. Přímý útok se nezdařil, to pochopili všichni, čísla sledovanosti se na původní hodnoty nevrátila, to je také vidět. Suma sumárum – průšvih jako vrata.

Politicky nevhodná reklama
● Stránky medialne.sk včera informovaly o odmítavém postoji Číny k nové reklamě na Lancii Delta, ve které hraje Richard Gere. Reklama podle čínských komunistů má politický podtext namíření vůči její politice. Automobilka Fiat (vlastnící značku Lancia) se Číňanům omluvila, ale reklamu nebude stahovat.

● Dosud nevysílající televizní stanice TV Barrandov vypsala soutěž na původní denní sitcom, který by ráda vysílala. Zájemci mohou své náměty posílat do 15. července. TV Barrandov počítá s výrobou minimálně sta dílů.

Česká televize zítra začíná reprízovat mimořádně zajímavou sérii časosběrných dokumentů Heleny Třeštíkové Manželské etudy po dvaceti letech. Při svém premiérovém uvedení před několika lety vzbudily tyto filmy mimořádný ohlas. Poslední dokument ze série dal později vzniknout samostatnému celovečernímu snímku Marcela. Začátek na ČT1 ve 21:45.

Zajímavost
● Přibližně padesát filmových lahůdek je zcela zdarma zpřístupněno na stránkách www.europafilmtreasures.eu. Jde o unikátní sbírku nejstarších snímků, která se bude postupem času rozšiřovat. Filmy poskytly jednotlivé národní filmové archívy. Do konce roku by se zde měla objevit stovka zrestaurovaných snímků a do čtyř let by jich mělo být přibližně pět set. V dnešní záplavě videí všude, kam se podíváš, toto číslo nevypadá vysoce, ale v tomto případě je kvalita téměř stoprocentní. Pro cinefily se otevírá nové youtube.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .