TV Diář: Hvězda letního období (2 VIDEA UVNITŘ)

radiotv-archiv8Léto končí a hvězdou českých médií se jednoznačně stal Tomio Okamura. Včerejší novinka Nic než pravda měla průměrnou sledovanost. Estonsko bude možná bojkotovat Eurosong. A víte, kde je Praha, nebo kolik oper napsal Beethoven? Odpoví vám dnešní videa, jež jsou připomínkou jednoho skvělého herce, který včera zemřel.

Král okurkové sezóny
● Letní období volnějšího života spěje ke svému konci. Televize začínají nasazovat podzimní taháky a novináři se konečně těší, že budou mít o čem psát. Nejvýraznější osobností v médiích byl, dle mého skromného názoru, tiskový mluvčí Asociace českých cestovních kanceláří a agentur Tomio Okamura. Zejména v červenci nešlo projít dnem bez tohoto sympatického a výřečného pána. Letošní léto bylo jednoznačně v jeho režii – televize, noviny, rozhlas – všude ho bylo plno. Pro člověka jeho profese není nic lepšího, než když si jeho tvář občané automaticky spojí s konkrétní činností – v tomto případě s mediálně oblíbeným tématem cestovaní.

720 tisíc diváků
● Včerejší první díl reality show Nic než pravda, jež se v rukách TV Prima proměnila v nudnou podívanou teplákového střihu, sledovalo 720 tisíc diváků. „Hodnotíme to jednoznačně jako úspěch. Jsme přesvědčeni o tom, že pořad rozpoutá diskuzi a sledovanost bude mít vzestupnou tendenci,“ tak pro Novinky.cz první díl ohodnotila mluvčí TV Prima Jana Kocová.
Dovolil bych si vlastní prognózu: „Necelý tři čtvrtě milión zůstal za očekáváním, mizerná kvalita tohoto pořadu žádnou diskuzi nerozpoutá a sledovanost postupně klesne někam k půl miliónu diváků.“

Eurosong jako politická zbraň
● Příští rok se finále blyštivé euroestrády Eurosong odehraje v Moskvě. A jak se zdá, může tato soutěž dostat nový rozměr. Estonsko totiž zvažuje, že se Eurosongu kvůli ruské agresi na území Gruzie nezůčastní. Vzhledem k tomu, že Estonsko je členem EU a NATO, mohlo by pro tento nápad získat i všechny členské země těchto organizací. Odehrálo by se zajímavé politické gesto a přežitý Eurosong by třeba skončil.

Zemřel Michal Dočolomanský
● V den, kdy Magda Vášáryová slaví 60. narozeniny, došla ze Slovenska smutná zpráva o úmrtí Michala Dočolomanského (nar. 1942). Tento herec debutoval ve filmu ve svých dvaceti letech, když ve filmu Výlet po Dunaji (režie: Ján Lacko) ztvárnil roli Miška. Naposledy se objevil v loňském roce ve filmu Ireny Pavláskové Bestiář.

Michal Dočolomanský jako Nick Carter

… a jako hrabě Teleke z Tölökö

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .