TV Diář: Hitler, Travolta a znělky fotbalových šampionátů (4 VIDEA UVNITŘ)

radiotv-archiv2V dnešním zápisníku figurují nejen dvě jména z nadpisu, ale také se pozastavím nad znělkou právě skončivšího Eura 2008. Události v regionech jsou minulostí a ČT24 dnes opět ostří na problémy.

Marge Simpsonová velmi často vytýká svému Homerovi, když něco vyvede, že to je ta nejhorší věc, co kdy udělal. Výkřiky: „To je ta nejhorší věc, co jsem kdy viděl.“ ode mne často slýchají mí blízcí, když sleduji nějaké pořady v televizi. Téměř stoprocentní jistotu mají, když pokouším osud a zapnu nějakou estrádu na ČT. Logicky mi lze oponovat, proč se na to dívám, vždyť to můžu vypnout. Odpověď je jednoduchá: „Protože to platím!“ Je neuvěřitelné, co nám veřejnoprávní televize servíruje jako rodinnou zábavu. Nemá smysl se tady rozepisovat, co všechno je ve Výzvě špatně. VŠECHNO JE ŠPATNĚ!!! Námět, scénář, dramaturgie, realizace…. Jednoduše mi z těchto pořadů začíná být fyzicky zle. Po 15 minutách mám chuť spáchat zločin na odpovědných osobách. V tomto konkrétním případě by na pranýři měli stát a vše uhradit z vlastní kapsy tito lidé: šéfdramaturg Aleš Ulm, šéfproducent Martin Kopřiva, dramaturgyně Eliška Faeklová, vedoucí produkce Petr Morávek a režisér Adam Rezek. Všem těmto lidem bych vystavil účet za promrhané koncesionářské poplatky. Po těchto zhůvěřilostech se nikdo nemůže divit, že kolují zvěsti o jakési mafii na Kavčích horách.

● Na letošním Euru pro mě byla zklamáním grafika. Rozhodl jsem se zapátrat a dohledat znělky různých fotbalových šampionátů. Porovnat můžete znělky MS v Itálii 1990, MS v USA 1994, Euro 2004 v Portugalsku a letošní z Eura 2008 v Rakousku a Švýcarsku.

Itálie ´90

USA ´94


Portugalsko ´04


Rakousko a Švýcarsko ´08● Dneškem nastávají zásadní změny ve zpravodajských pořadech České televize. Hlavní relace Události se protahuje o deset minut na 35 minut. Události v regionech, Večerník a Report se slučují pod název Události v regionech a poběží každý všední den od 18:00. Jejich délka je nyní 25 minut. Pod různým nánosem oficiálních prohlášení lze nalézt snahu o zvýšení čísel sledovanosti Událostí. Dosavadní formát dosud nahrával Událostem v regionech, které běžely v „pauze“ mezi Zprávami TV Prima a Televizními novinami. Události v regionech se tak nezřídka stávaly nejsledovanějším pořadem týdne v České televizi.

● Na ČT24 dnes bude Zaostřeno na zdraví. Mluvit se bude o poplatcích, pojišťovnách, zkušenostech lékařů, lékárníků i pacientů, o ekonomice zdravotnictví, českých i zahraničních reformách a o dalších tématech.

ČT2 dnes od 16:30 vysílá zajímavý německý snímek Pád třetí říše s charismatickým Bruno Ganzem v roli Adolfa Hitlera. Film vzbudil polemiku pokusem o „lidské“ ztvárnění této nelidské zrůdy. Bruno Ganz se před tímto snímkem proslavil jako jeden z andělů ve filmu Wima Wenderse Nebe nad Berlínem.

● 21:45 na TV Nova začíná zlomový film celé mé generace. Nebál bych se oddělit vnímání filmu na před Pulp Fiction a po něm. Pro ty, co neviděli, je doporučení zcela na místě.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .