TV Diář: Fotbal s přestávkami

radiotv-archiv72. poločas semifinálového zápasu Německo vs. Turecko výrazně poznamenaly výpadky signálu (tedy poznamenáni nebyli hráči ale diváci). Jiří Krejčík se dožívá významného jubilea.

● Včerejší 2. poločas mezi Německem a Tureckem byl pro štáb TV Prima opravdovou zkouškou ohněm. Signál často vypadával, a tak se muselo přepínat do studia. Ukázalo se, že problémy jsou v napájení technického okruhu mezinárodního vysílacího centra ve Vídni. Nová tisková mluvčí TV Prima Jana Kocová se tak ve své práci musela uvést omluvou za nezpůsobenou vinu – tomu se říká serióznost. V provizorním Studiu Euro se opět projevila síla tří hostů před kamerami, když se vždy našlo nějaké zajímavé téma k hovoru. Škoda jen, že jsem nestihl předzápasovou diskuzi na téma nového trenéra našeho národního týmu. František Straka označil celý aktuální humbuk za cirkus a na dotaz, zda by vzal funkci trenéra, odpověděl kladně. Tak teď jen doufám, že ho nikdo neosloví.

● Dnes dopoledne běží na ČT1 téměř sedmdesát let starý americký western Jesse James s mladým Henry Fondou. Nemocným a nezaměstnaným servíruje první program České televize o čtvrt na jedenáct opravdovou lahůdku.

● Dnes v osm hodin večer začíná na ČT2 časosběrný dokument Moji milovaní. Film vznikal pět let a režisérka Alena Derzsiová se svým štábem v něm sledovala tři manželské páry v jejich cestě za rodičovstvím. V prvním páru je žena upoutána na vozík, druhý pár je neslyšící a ten třetí zase nevidomý. Dle anotace to vypadá minimálně na zajímavý počin.

● Tématem dnešního diskusního pořadu Máte slovo je Jak přežít prázdniny na silnicích? Od 21:45 budou na ČT1 diskutovat s „prostými“ lidmi ředitel dopravní policie Martin Červíček, náměstek policejního prezidenta pro uniformovanou policii Ivan Bílek, poslanec David Šeich (ODS), dopravní psycholog Martin Kořán a Karel Pospíšil z Ústředního automotoklubu ČR.

● Na Primě večer běží samozřejmě druhé semifinále mezi Španělskem a Ruskem, z něhož vzejde finálový soupeř Německa.

Jiří Krejčík se dnes dožívá 90 let. Tato živá legenda české kinematografie se proslavila svým nekompromisním režijním stylem. Z jeho snímků můžeme jmenovat Vyšší princip, Penzion pro svobodné pány nebo Svatbu jako řemen. Je také důležité zmínit, že Jiří Krejčík proslul za minulého režimu výraznou osobní odvahou.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .