TV Diář: Eva a Vašek na Řípu, čeští fotbalisté na dovolené

radiotv-archiv26Server RadioTV přináší druhý díl nového zápisníku, v němž vám budeme přinášet postřehy a aktuální novinky týkající se programového i jiného dění kolem českých televizí. Dnes bude řeč nejen o fotbale.

Naše stránky přicházejí s novým zápisníkem, v němž vám budeme přinášet postřehy a aktuální novinky týkající se programového i jiného dění kolem českých televizí – zejména těch celoplošných. Navazujeme tím na rubriku TV Diář, která byla na RadioTV k vidění týden co týden po několik let ve slovenštině. Nový TV Diář vám přinese pohled na českou mediální scénu očima Martina Šinkovského, který vám své postřehy a dojmy ze sledování televize zprostředkuje několikrát týdně. Autor těchto textů má za sebou již několik praktických zkušeností s výrobou televizních pořadů (mj. spolutvůrce večerníčku Krysáci) a své teoretické znalosti z oblasti médií a filmu nabral – kromě jiného – na Univerzitě Palackého v Olomouci. A v neposlední řadě je také televizním nadšencem.

● Infarktovou bitvu mezi Českem a Tureckem sledovaly bezmála 2 milióny diváků. Nejhůře muselo být zodpovědným lidem z Primy – rating půjde dolů a s ním logicky i přijmy z odvysílané reklamy. Dobré spaní nejspíš neměli ani majitelé barů, sportovních výčepů a organizátoři masových vzplanutí národní hrdosti na náměstích. Mimochodem, pro ty, co Euro ještě zajímá: TV Prima dnes v přímém přenosu vysílá zápas Francie vs. Itálie.

● Piktogram a informační lišta od včerejška informují ty diváky ČT2, co chytají tento kanál přes vysílač Plzeň-město – Krkavec, že již brzy nastane analogová tma, která uvolní místo modernějším jedničkám a nulám.

● Bavič, moderátor a manažer Petr Novotný dostal chuť na další monstrkoncert. Tentokrát se zakoukal do Bílé orchideje z televizní obrazovky. O Evě a Vaškovi lze jednoznačně říci, že byli vytvořeni televizí. V květnu příštího roku vystoupí tato dvojice na úpatí hory Říp – celkem třikrát. Na každý koncert se vejde až 35 tisíc diváků. Fanoušky budou z koutů celé republiky vozit na místo činu snad všechny dopravní prostředky (autobusy, vlaky, letadla). Doufám, že Petr Novotný vše dotáhne do dokonalosti a celým koncertem bude provázet polobůh televizního prodeje Horst Fuchs.

Ordinace v růžové zahradě 2 si dává letní pauzu. Její poslední díl (čtvrtek 12. 6.) trhl další rekord, když se na něj dívalo 75,67 % dívek ve věku od 15 do 24 let, jež zrovna seděly u obrazovek. Příhody z gynekologie tento týden střídají katastrofy z Kalifornie.

● Na ČT2 dnes o půl deváté večer běží nedoceněný Žralok v hlavě s Oldřichem Kaiserem v hlavní roli.

● Pro ty, co snídají doma, mám malé upozornění na závěr: Od 8:45 dávají na Primě Knight Ridera s Davidem Hasselfoffem.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .