TV Diář: Euro na Eurosportu? Děkuji, nechci! (3 VIDEA UVNITŘ)

radiotv-archiv22Fotbalové Euro devatenáctiletých přenáší Eurosport a dělá to špatně; v USA byly zveřejněny nominace na Emmy, ve kterých se objevili i Češi ;Arniemu nevadí cigarety na plátně; drogový kartel v televizi a další významné kulatiny. To je obsahem dnešního zápisníku.

Eurosport Euro nezvládá dobře
● Ať už je pravda kdekoliv, ať už je to vina kohokoliv, jedno je zřejmé – Fotbalové Euro devatenáctiletých běží na Eurosportu a moc se na to nedá dívat. Nedokážu si představit čistokrevnější příklad turnaje, který by měl běžet na ČT 4 Sport – vždyť šampionát se hraje u nás a navíc v Praze a okolí (Jablonečáci, Liberečáci a ti ostatní prominou).
Nejde mi ani tak o nějaký podivný nacionalismus, ale o kvalitu přenosů. Eurosport snímá utkání snad jen na dvě kamery a divák u obrazovek má nulový přehled. Ze včerejšího zápasu Česko – Itálie jsem toho moc neměl, šance jsem neviděl, míč jsem často marně hledal s kameramanem, takže jsem po půl hodině odešel.

Nominace na Emmy jsou na světě
● Americká Academy of Television Arts & Sciences zveřejnila nominace na televizní ceny Emmy (zde). Nejvíce nominací posbírala minisérie John Adams z produkce HBO. Home Box Office také získala nejvíce nominací ze všech televizí – 85. Z klasických seriálů získaly nejvíce nominací 30 Rock (17) a Mad Men (16).
Za práci na televizním seriálu The Company, který pojednává o zpravodajské službě CIA bylo nominováno sedm českých a slovenských počítačových animátorů a tvůrců zvláštních efektů.

John Adams

80 let Pavla Kohouta
● V neděli oslavil své 80. narozeniny spisovatel a scénárista Pavel Kohout, kterého lze zanedlouho spatřit na Letní filmové škole v Uherském Hradišti, kde bude mít profil. Tento spisovatel je silným symbolem boje proti komunismu, ale možná stojí za připomenutí scénář k filmu Zítra se bude tančit všude (1952; režie: Vladimír Vlček). To jsou ty hříchy mládí.

Drogový kartel v kolumbijské televizi
● Seriál s názvem The Cartel of the Snitches (Kartel práskačů) dává nahlédnout do kolumbijského podsvětí, když jeho příběhy vycházejí z reality kartelu Norte del Valle. Tento seriál patří k nejoblíbenějším televizním pořadům v Kolumbii, i když se proti němu zvedla vlna ostré kritiky. Scénáristou seriálu je někdejší překupník Norte del Valle Andrés Lopéz, jenž toto téma začal zpracovávat už ve vězení.

Schwarzeneggerovi cigára nevadí
● Filmová studia v rámci boje proti kouření oznámila, že na filmy orientované na mládež, v nichž se v některých scénách kouří, umístí protikuřácké nápisy. Arnoldu Schwarzeneggerovi to přijde nesmyslné a myslím si, že není sám. Protikuřácké tažení dotáhla filmová studia opravdu do absurdních rozměrů. Na ukázku vám přikládám dvě ukázky z filmů, které by se těmi nápisy jen hemžily.

SMOKE

KOUŘ

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .