TV Diář: Dobrá čtvrť 2 se rozloučila rekordem

radiotv-archiv24Přinášíme vám další zápisník, v němž si všímáme programového i jiného dění na televizní a přidružené scéně. Tentokrát zabrousíme i trochu na internet.

● V pondělí na obrazovkách ČT1 skončila druhá řada seriálu Dobrá čtvrť, na kterou se díval téměř milión diváků, čímž se díl s názvem Hrst levandule stal nejsledovanějším z celé série.

● Na TV Prima dnes v přímém přenosu odvysílá zápas Rusko vs. Švédsko.

● Stálicí programového schématu na Primě je Hercules Poirot. V současnosti tento vynikající seriál o geniálním detektivovi běží v dopoledních hodinách.

● V seriálu Přátelé včera pohostinsky účinkovala Brooke Shieldsová a dneska v něm bude napínat své svaly Jean-Claude van Damme.

● Dramaturgie České televize opět umístila věc, co stojí za vidění, do neúnosných hodin. Jedno z vrcholných děl světové kinematografie, téměř tříhodinový snímek Luchina Viscontiho Země se chvěje, začíná dnes na ČT2 ve 23:40.

● Z Malibu v USA došla smutná zpráva, že ve věku 62 let zemřel v neděli nejslavnější filmový trikař všech dob. Stan Winston stál za modely Terminátora, Predátora, a dalších. Z jeho filmových triků jmenujme ty oscarové: Vetřelci (1986), Terminátor 2: Soudný den (1991), Batman se vrací (1992) a Jurský park (1993). Vše to jsou ve svém oboru zlomová díla světové kinematografie.

  • A poučení na závěr: Daniel Dočekal na serveru Pooh.cz zveřejnil zajímavé grafy týkající se denní a týdenní návštěvnosti tn.cz. Zdá se, že TV Nova jde vlajková loď všech internetových nadějí pomalu ke dnu.


  • Autor článku:

    Napsat komentář

    Pro přidání komentáře musíte .