TV Diář: Diktátoři nevymřeli ani v Evropě (VIDEO UVNITŘ)

radiotv-archiv38Celý svět napjatě sleduje, zda čínská cenzura povolí. Připomíná to hru kočky s myší, kdy Čína píská a západní média podle ní tančí. Přímý útok na svobodu se odehrává i mnohem blíž – v Bělorusku. Prima a ČT představila nové tváře – Šiška tady, Šiška tam. Pro televizní povaleče spustili další novinku – televizní bankovnictví. Prima začala natáčet nové dávky emocí.

Diktátor diktuje
● Poslední diktátor v Evropě běloruský prezident Alexandr Lukašenko se opět boduje. Tentokrát se jeho všeobjímající diktatura týká internetových médií. Podle zákona, který podepsal, budou registraci podléhat, stejně jako všechna ostatní, nově i internetová média. Doposud stačilo zaregistrovat doménu. Novináři pracující pro zahraniční média budou muset žádat o zvláštní povolení u ministerstva zahraničí. Média nesmí být financována ze zahraničí. Zakázáno je také šířit informace, které „mohou poškodit zájmy státu nebo společnosti“. Když média tento zákaz nebudou dodržovat, hrozí jim, že je státní orgány zavřou. Informovala o tom ČTK.

Nové tváře v televizi
TV Prima rozjede 25. srpna novou reality show Nic než pravda. Producenti slibují podívanou, kterou jsme ještě neviděli – jako pokaždé. Moderátorem této záležitosti bude prezident Akademie populární hudby Petr Šiška. Cílem pořadu je dostat se nad dvacetiprocentní sledovanost.
● Petr Šiška ale svou televizní kariéru rozjel na více frontách. Od podzimu se objeví také jako moderátor Dobrého rána na ČT. Zde se také jako moderátorka představí Monika Žídková, dříve známá jako Miss ČR 1995.

Televizní bankovnictví začalo
● Včera rozjela Poštovní spořitelna ovládání svého účtu ve své televizi pomocí dálkového ovladače. Informuje o tom iHNed.cz. Zatím to jde jen v jedné pražské pobočce. Naostro by se celý projekt měl rozjet na podzim. Demo verzi si můžete vyzkoušet zde

Další porce vztahů
● TV Prima začala natáčet další řadu seriálu Velmi křehké vztahy. Premiéru bude mít na podzim. Kromě dějových změn a nějaké té personální obměny se fanoušci dočkají i nové znělky, hudby a grafiky celého seriálu.

Ukázka z americké verze připravované reality show Nic než pravda (The Moment of Truth) samotná hra začíná cca 3:09

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .