TV Diář: Arogance peněz (VIDEO UVNITŘ)

radiotv-archiv3Dnes se opět pozastavím nad rozdílem mezi avizovaným a skutečným začátkem pořadů. Zjistil jsem, že tato nadutost komerčních televizí je prakticky nepostižitelná, takže divák má smůlu a na ty reklamy prostě koukat bude. Češi mají rádi evropské pořady; Gambrinus liga bude na ČT; Jiří Králík se nevzdává a na závěr veselé tanečky.

Reklama vládne
● Nedávno jsem se tady zmiňoval „osobní rekord“ v délce čekání na tv pořad – 17 minut posunu oproti avizovanému času v programu (zde). Novu v tomto velice kvalitně doplňuje TV Prima. V pátek jsem čekal na Hercula Poirota 15 a v pondělí dokonce 16 minut. Zarážející na tom je, že šlo o dopolední čas.Přemýšlel jsem, kde „žalovat“. Na stránkách RRTV jsem se dočetl pouze toto: „Problematika nedodržování inzerovaných začátků pořadů ve vysílání leží mimo působnost Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. Ale i přesto Rada pro rozhlasové a televizní vysílání konstatovala, že některá zpoždění jsou sice omluvitelná a pochopitelná, a to zejména ta, která jsou zapříčiněná protažením přímých přenosů, ale rozhodně nelze akceptovat posuny ve vysílání, které jsou způsobeny předimenzováním reklamních bloků. Toto Rada pro rozhlasové a televizní vysílání považuje za projev nezodpovědnosti vůči divákovi, a proto vyzvala všechny provozovatele celoplošného vysílání, aby nežádoucí skluzy ve vysílacích časech eliminovali.“ Dále pak doporučují divákovi, který se cítí poškozen, aby se obrátil na Sdružení obrany spotřebitele ČR.
Celé mi to přijde jako pověstný „horký brambor“, který ale nikdo řešit nebude, protože peníze za reklamu jsou mocná síla.

Češi fandí evropským pořadům
● 80 procent všech pořadů na našich obrazovkách pochází z Evropy. Oproti roku 2005 je to zvýšení o 18 procent. Evropštější v tomto směru jsou už jen v Dánsku a Polsku.

Český fotbal na ČT
● Zkorumpovaná Gambrinus liga bude v následujících dvou letech i nadále přenášet Česká televize. Ve smlouvě je nově zahrnuta skutečnost, že všechny zápasy nejvyšší soutěže bude možné sledovat přímo na internetu České televize.

Králíkův trucpodnik
● V pátek začal v Uherském Hradišti LFŠ. Její bývalý ředitel Jiří Králík byl odvolán a to se mu moc nelíbí. Proběhlo a probíhá mnoho nepříjemných sporů. Jiří Králík se nevzdává a nejprve se objevil v nějaké funkci na akci Zlínský pes a v těchto dnech ohlásil na příští rok Festival nad řekou v Písku. Tato akce má mít velmi podobnou strukturu jako „filmovka“ a navíc bude ve stejném datu. Rád bych věřil, že to je náhoda, ale…

Taneční hvězda
● Na podzim připravuje ČT již třetí kolo blyštivé a plytké estrády Star Dance. Vzpomněl jsem si na YouTube, kde je hvězdou jistý Matt Harding, který tančí po celém světě.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .