TV Diář: 20 miliónu pro 6 radních

radiotv-archiv38Ministerstvo kultury včera zveřejnilo výši náhrady pro šestici nesprávně odvolaných radních, Ztohoven jsou tentokrát nevinní, ČT24 se bude věnovat radaru, podpásová dramaturgie České televize a novinka na tn.cz.

20 000 000,– : 6 členy
●Přesněji tedy 19,9 miliónu korun – tolik dostane půl tucet nesprávně odvolaných radních z RRTV. Takovou částku získalo ministerstvo kultury, když sečetlo ušlou mzdu, odchodné a pojistné z platů. Více se o aféře dočtete zde.

Dobře maskovaná kvalita
●Jen s velkým štěstím jsem včera odpoledne zachytil vynikající film Pahorek (1965; režie: Sidney Lumet). A v noci na dnešek běží opět na ČT 2 další skvost. Rvačka mezi muži (1955; režie: Jules Dassin) je klasikou mezi černými filmy. Možná někdo namítne, že tyto snímky už patří do těchto méně atraktivních časů, kdy si je najdou ti, co to zajímá, ale film Ztraceno v překladu (2003; režie: Sofia Coppola) jednoznačně patří mezi mainstreamové tituly. TV Nova by jej nejspíš uvedla titulkem MEGAFILM, nebo alespoň FILM TÝDNE a na ČT? 23:25 ČT2! Velice veřejnoprávní.

Ztohoven na soudní houpačce
● V březnu je trutnovský soud zprostil obžaloby. Krajský soud v Hradci Králové je uznal vinnými. A soud vyšší instance je opět zprostil obžaloby a případ vrátil k projednání. Česká televize nejspíš nemá nic jiného na práci než řešit kauzu, která mohla vyděsit maximálně nějakého…… nevím, nedokážu si představit člověka, jenž by „atomový výbuch v Krkonoších“ bral vážně.

Radar v hlavní roli
● Dnes bude vysílání ČT24 Zaostřeno na radar. Přinese exkluzivní a nejrychlejší zprávy z návštěvy americké ministryně zahraničí Condoleezzi Riceové a celé zpravodajství doufá i v interwiev s jednou z nejmocnějších žen současnosti.

Sedmička na tn.cz
● „Průšvih desetiletí“ jinak známý jako tn.cz zřejmě žije v jakémsi mikrosvětě, jenž si vystačí. Průvodcem po něm může být nový pořad, který mapuje uplynulých sedm dní na tomto webu – Sedmička na síti. V jeho prvním díle jsem se dozvěděl spoustu zbytečností, ale než jsem se k němu proklikal bylo k vidění několik odhalených dámských hrudníků. I v samotném pořadu se řešily „šestky“ jedné z moderátorek RedNews. Redakce se nejspíš baví a návštěvnost padá. Doufám, že se nedožiji doby, kdy tn.cz bude určujícím zpravodajským webem.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .