Meteopress, s.r.o. není seriózní

televizeilustracevelkaZmínky o neseriózním konání Meteopress jsem bral jako součást marketingového „boje“ mezi Českým hydrometeorologickým ústavem a Meteopressem. Časem však zjišťuji, že se na údaje Meteopress nelze spoléhat. Markantním příkladem jsou „aktuální“ kamerové záběry, které jsou posledních 14 dnů stejné, statické s časem aktualizace ( Šumava Nad nádražím) 12:39. Ještě bez sněhu! Vzhledem k tomu, že sleduji příjmové podmínky a letecký provoz, narážím i na snímky z radaru opožděné cca o dvě hodiny UTC.

Kdysi jsem měl přehled o tom, kolik informace stojí. Ale pracovat s informacemi jiného provozovatele, i když se zpožděním je jistě mnohem levnější, leč potvrzuje mi to, že nařčení ČHMÚ jsou opodstatněná. Je to škoda, protože jsem, za svého působení v licenčním odboru Úřadu Rady pro rozhlasové a televizní vysílání, byl tím úředníčkem, kterému Meteopress,s.r.o. předkládal žádost o satelitní licenci. Bylo to, jak to dnes vidím, jen pěkné slohové cvičení na téma, jak sloužiti informacemi o počasí celé společnosti. Jó, ona serióznost není gratis! Časy se mění i s úmysly.  A je to škoda.

Autor článku:

Komentáře (7)

 1. xsc

  Myslím, že teď trochu přeháníte. Nefunkční webkamera bývá obvykle technický problém, automat přepisuje datum, ale dostává z nějakého serveru provozovatele kamery stále stejný snímek.
  Ohledně radaru – tam bych čekal, že je to spíš dáno podmínkami ČHMÚ. Možná si drží exkluzivitu a snímky jiným poskytují až se zpožděním. Pokud vím, žádný jiný meteoradar v provozu není, takže všechny weby jsou závislé jen na ČHMÚ. Podobné zpoždění v některých datech je i na GoogleEarth a tam asi nikdo neserióznost nečeká.

 2. Ivo Rottenberg Autor příspěvku

  Jde o to, že jde úcta k divákovi do pryč. Kouknul jste se na Šumavu Nad nádražím?
  A Googl je stejný. 5 let staré mapy. A totéž na Seznamu. Tak jaképak automatické generování, čeho?

 3. xsc

  U Googlu jsem myslel data o počasí, která pro ně dělá weather.com – v GoogleEarth lze zapnout jako vrstvu. Tam bývá zpoždění až 2 hodiny. Bohužel, radar ČR nemají, na západ od nás to ale kreslí pěkně.
  Když jsem se díval na ty kamery, tak mi to spíš přijde jako celkový výpadek – podle mě se neaktualizují ani jiné. Asi jejich admin spí zimním spánkem :-)

  1. Ivo Rottenberg Autor příspěvku

   Nejen že spí, ale marketingový manažer ani nereaguje:-(((

  2. Ivo Rottenberg Autor příspěvku

   Nyní zmizela ze Šumavy kamera Nad nádražím, ale jinak je většinou u kamer černo a čas 14.39. Tedy změna, takže se snad něco bude, za nějaký čas, dít:-)))))

 4. gringoAD

  No ono to neni jenom tim, ze nemaji funkcni kameru. Ono je to spise temi predpovedmi, ktere Meteopress a Honsovka vypousteji do sveta. To uz musi videt i naprosty blbec, ze jejich predpovedi jsou uplne spatne. Viz meteopress 30.12.2010
  http://www.novinky.cz/domaci/221043-cely-leden-bude-snezit-v-zaveru-se-otepli.html a oproti nim chmu 31.12.2010
  http://www.novinky.cz/domaci/221122-pristi-tyden-lze-cekat-oblevu.html
  http://zpravy.idnes.cz/v-lednu-mraz-nebude-tolik-stipat-z-nizin-muze-i-zmizet-snih-poz-/domaci.asp?c=A101231_100807_domaci_jan

  A nejen to, je toho mnohem vic, co je u Meteopressu spatne. Slavna Honsovka celou dobu lze lidem, sama nevi jak bude, a jeste je z ni medialni hvezda. Viz Honsova u Krause …

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: