Chcete ovládat svůj iPhone hlasem česky? Pomůže vám v tom aplikace Hello Emma

Už v roce 2020 naučil vývojář David Beck, který působí ve skupině Media Bohemia, mluvit Siri česky pomocí aplikace Zkratky. Nyní představil aplikaci Hello Emma, která je už samostatně ke stažení v App Store, zároveň je optimalizována pro nevidomé, kteří ji mohou používat přes VoiceOver. Díky této aplikaci můžete svůj iPhone ovládat hlasem a to česky!

IMG_7994-675x506
Zdroj: MB, David Beck, technický ředitel rozhlasových stanic ve skupině Media Bohemia.

Hello Emma byla představena už na jaře roku 2020 a sklidila značný ohlas. Tehdy byla naprogramovaná přes Zkratky, což je aplikace od Apple a instalace nebyla úplně jednoduchá, zabrala skoro 20 minut a využívali jí především zapálení „fandové“.

Nyní je aplikace Hello Emma na 1.místě v českém App Store v kategorii Produktivita. Cena aplikace je 249,- Kč. Zároveň je optimalizovaná pro nevidomé, kteří ji mohou používat přes VoiceOver.

Co všechno aplikace Hello Emma přináší uživatelům iPhone?

Revoluci! Česky nadiktujete jméno a text zprávy a SMS se odešle, aniž byste se dotkli telefonu. Funguje to na stejném principu jako Siri. Můžete vytáčet jména v adresáři. Řeknete např.: „Zavolej Štěpánce Růžičkové“ – ano, Emma si poradí i se skloňováním. Česky nadiktujete datum, čas a název schůzky a máte to v kalendáři. Řeknete třeba 2 586 děleno 7,87 a Emma přečte výsledek. Nebo se můžete zeptat, kdo má svátek 12. srpna. Podle prvních čísel uživatelé používají Emmu 10x až 14x za den. Aplikace také rozumí slovenštině a polštině.

Pokud používáte diktování na iPhone, tak se setkáváte s tím, že vám telefon kolikrát nerozumí. Aplikaci Hello Emma můžete naučit tyto chyby automaticky opravovat. Když pak nadiktujete „vytoč řádku“, bude vědět, že myslíte „vytoč Radku“.

Uživatelé také jistě ocení možnost ovládat chytrou domácnost  hlasem a diktují např. tyto povely „Otevři garáž“. Ale protože to pokaždé můžete říci trochu jinak: otevřeš mi garáž, otevři vrata, chci zajet do garáže, tak všechny povely můžete Emmu jednoduše naučit.

A jaká je nejoblíbenější funkce samotného tvůrce, Davida Becka?

„Moje nejoblíbenější funkce? Spouštění rádia hlasem. Stačí vyslovit Hey Siri, Emma … Rádio Blaník a spustí se vám aplikace „radia.cz“ a začne hrát vybraná stanice. Žádné hledání v abecedním seznamu stanic.  Anebo přidej do nákupního seznamu hořické trubičky a solamyl. To anglicky nedáte.“

Vývoj jde stále dopředu, jaké plány má David s aplikací nadále? Na co se můžeme ještě těšit?

Hello Emma ve verzi 1.0 umí do kalendáře a připomínek zapisovat, v dalších verzích ji naučím vyhledávat, abyste se mohli zeptat „co mám v plánu zítra v 9 hodin ráno“ a případně schůzku přeplánovat na jindy. A znáte ty hovory, když vám někdo na druhém konci řekne „zavolejte mi za týden.“ Tak vy si to musíte zapsat do kalendáře, a za ten týden vám vyskočí připomínka v kontaktech, hledáte telefonní číslo… Emmě v budoucnosti řeknete:  „za týden v 10 hodin zavolej Štěpánce Růžičkové“ a ta připomínka se vám uloží už s telefonním číslem, takže v daný den jen ťuknete na ikonku telefonu a voláte. Spoléhám také na uživatele, že mi napíší svoje poznatky, co všechno by se dalo hlasem ovládat. Hledání písniček je velice žádané. Pamatuji na to, aby se názvy písniček daly diktovat v různých jazycích – českou Kávu si osladím, slovenskou Už len 22 dní nebo španělskou Despacito. A zbytek ještě prozradit nemohu…

Držíme Davidovi palce v dalším úsilí a vývoji a pokud vás Hello Emma oslovila a chtěli byste ji vyzkoušet, stahovat můžete tady.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .