ČRo Radio Wave

radio_wave_banner_675x100

Český rozhlas Rádio Wave patří do sítě stanic veřejné služby, které provozuje Český rozhlas. V současné době vysílá pouze v digitálních sítích a prostřednictvím DVB-T multiplexu 1. Produkuje vlastní program 24 hodin denně. Orientuje se na mladé posluchače, prezentuje alternativní hudbu a kulturu. Rádio Wave nyní nevysílá v klasickém FM pásmu, je pouze doplňkovou stanicí v portfoliu Českého rozhlasu.

ZÁKLADNÍ INFO

Formát stanice: Alternativní pro mladé

Adresa: Vinohradská 12, 110 00 Praha 1
Telefon ústředna: 221 551 111

URL: http://www.wave.cz
E-mail:
radiowave@rozhlas.cz
Facebook: http://www.facebook.com/croradiowave

Vlastník licence:
Formát stanice: ALTERNAT
Platnost od: 00.00. 0000
licence do: 00.00. 0000

RDS název: CR_WAVE_
RDS typ: OTHER
RDS PI kód: 2208
RDS funkce: CT,RT

Živé vysílání přes internet: http://www.wave.cz/live

Archiv vysílání: http://www.rozhlas.cz/radiowave/audio

Reklamní sítě: Media Master

Zvukový obal rádia

TOP 5 – Články

Jeden den s Radiem Wave
Mělo být původně streetovým rádiem. Novým a možná i profesionálnějším Rádiem 1 pro mladou generaci. Minulý týden jsme vám na RadioTV nabídli pohled na historii Rádia Wave a dnes přinášíme podrobnou recenzi veřejnoprávního rádia pro mladé. V následujícím článku najdete pohled na jeden den vysílání Rádia Wave.

Wave, vlna s nejistou budoucností
Jaká je budoucnost veřejnoprávní stanice pro mladé. Čeká ji brzký konec, přeformátování, nebo dostane šanci v současné podobě. A měla by šanci dostat? Server RadioTV vám dnes přináší článek mapující vývoj stanice, která se stala synonymem novodobého boje o Český rozhlas i synonymem nelibosti posluchačů vůči systému voleb do mediálních rad. Přečtěte si, jaké byly první čtyři roky Rádia Wave.

Rada je přesvědčená, že ČRo 4 propaguje fašismus
Radní Českého rozhlasu se včera dohadovali na tom, jestli je vhodná přítomnost Radia Wave, stanice Českého rozhlasu pro mladé. Rozhněvala je písnička Swastika Eyes od kapely Primal Scream, která zazněla v jednom z přebíraných pořadů. Díky ní prý Český rozhlas propaguje fašismus. Je to ale opravdu tak? Může být jedna písnička, která je navíc celoevropským hitem, důvodem k rozepři s veřejnoprávní stanicí pro mladé?

Proč bych si (ne)naladil Wave v digitálu?
Před více než dvěma a půl roky se českým éterem začal šířit signál veřejnoprávního programu pro mladé ČRo 4 – Radio Wave (přesně ve 13:13 dne 13.ledna 2006). Za jeho „oběť“ padl kmitočet Praha-Cukrák 100,7 MHz/50kw, na němž do té doby vysílal ČRo Region Střední Čechy. 1. září se ale Wave v analogu zcela odmlčí.

ČRo 4 Radio Wave skončí na FM, bylo možné jej zachránit?
Vysílání Českého rozhlasu 4 Radia Wave na pražském FM 100,7 MHz kmitočtu brzy skončí. Generální ředitel ČRo Václav Kasík to dnes potvrdil v rozhovoru pro deník Lidové noviny. Alternativní program pro mladé je určen především pro vysílání na digitálních platformách. Na FM kmitočtu vysílá jen v Praze a středních Čechách, odkud před necelými dvěma rokmi vytlačil regionální vysílání ČRo Region. Koncem srpna by se ale situace měla vrátit do původní podoby a pražští i středočeští posluchači přijdou o možnost přijmu Radia Wave na FM.

VYSÍLAČE

DIGITÁLNÍ PŘÍJEM (DVB-T)

Kompletní přehled: http://www.rozhlas.cz/digital/info/_zprava/556953

SATELIT

Astra 3A – 23,5 st. E, Frekvence – 12525; polarizace V
přenosová rychlost 27500; fec – 3/4