ČRo České Budějovice

main_cro_cb

Český rozhlas České Budějovice patří do sítě regionálních stanic Českého rozhlasu, které produkují svůj vlastní program. Vysílání stanice je zaměřeno na regionální dění, ale svým dosahem region přesahuje. K pravidelným posluchačům tak patří, kromě Jihočechů, také častečně posluchači v Plzeňském a Středočeském kraji a na Vysočině. Českobudějovické vysílání je možné naladit každý den od 5.00 do 19.30 hodin. Mimo tuto dobu je frekvence českobudějovického rozhlasu vyhrazena společnému vysílání regionálních stanic Českého rozhlasu.

ZÁKLADNÍ INFO

Formát stanice: Variety

Adresa: U tří lvů 1, 370 01 České Budejovice
Telefon do studia: 386 797 111

URL: http://www.rozhlas.cz/cb/
E-mail: zpravy@cb.rozhlas.cz
Facebook: Oficiální profil ČRo České Budějovice

Vlastník licence:
Platnost od: 00.00. 0000
Licence do: 00.00. 0000

RDS název: CR_CB___
RDS typ: VARIED
RDS PI kód: 2502
RDS funkce: TP,RT

Živé vysílání přes internet:

http://www.abradio.cz/radio/81/cro-ceske-budejovice/

Archiv vysílání: http://www.rozhlas.cz/cb/audio

Reklamní sítě: Media Master, s.r.o.

Zvukový obal rádia

TOP 5 – Články

Povídky ČRo České Budějovice patří sci-fi
Během letních měsíců můžete v sobotním čase pro rozhlasovou povídku Českého rozhlasu České Budějovic slyšet osm vědecko-fantastických příběhů. Českobudějovické studio k cyklu povídek dodává: „Sáhli jsme nejen k současným autorům, ale i k průkopníkům tohoto žánru, tedy do počátku 20. století. (…) Setkáme se tak s příběhy, které jsou většinou úsměvné, ale mnohdy i vizionářské.“ Kompletní přehled povídek najdete na webu ČRo České Budějovice. Připomeňme, že Rozhlasovou povídku naladíte vždy v sobotu v 19:30, v repríze potom ve čtvrtek v 20:30.

Lednové novinky regionálních stanic Českého rozhlasu
Novinky představilo především studio ČRo České Budějovice, nový cyklus Česká soudnička aneb malé české zločiny přiblíží tradici v tomto žánrů. Abychom ozřejmili, o co se jedná, jde o drobný případ (přestupek či zločin), který v literárním zpracování vyvolává spíše smích. K poslechu vás zvou autor Přemysl Rut s herečkou Markétou Potužákovou v sobotu v 9.30 (repríza ve středu v 20.30).

Český rozhlas České Budějovice v novém
Autorem konceptu stavebního rozvoje regionálního studia byl Ing. arch. Libor Erban. Zásadní přestavbu prodělal vstupní prostor a budova se zvedla o celé patro tak, aby pojala současných 53 zaměstnanců.

Regionální studia ČRo opouštějí středovlnné vysílání
Po odchodu ČRo 6 z vysílače Mělník/Chloumek 1233 kHz v dubnu letošního roku je na světě další rána pro střední vlny. ČRo Hradec Králové, ČRo Ostrava a ČRo České Budějovice totiž oznámily že z úsporných důvodů odcházejí ze středních vln. Tento úmysl vzala na vědomí na svém posledním zasedání Rada pro rozhlasové a televizní vysílání, takže zrušení středovlnných vysílačů již nic nebrání.

Povodeň přerušila vysílání Českého rozhlasu České Budějovice
V důsledku zatopení prostor českobudějovického rozhlasu vodou z rozvodněné řeky Malše bylo přerušeno vysílání této stanice. Od 9.00 hodin tak na frekvenci regionálního ČRo České Budějovice 106,4 FM vysílá svůj program celoplošný Český rozhlas 1 – Radiožurnál.

VYSÍLAČE

  1. 88.2 MHz – Slavonice – město (552 m)
    vykon 1.00 kW, polarizace V
  2. 106.4 MHz – Č. Budějovice – Kleť (1056 m)
    vykon 78.00 kW, polarizace H

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .