Nova na podzim nabídne Prison Break i romantickou show

Televize Nova dnes odtajnila své programové plány na novou televizní sezónu 2007/2008. Stěžejními programy bude premiérový seriál americké produkce Prison Break a již avizovaná romantická show „Vem si mě“ (v originále The Bachelor). Objeví se i známé seriály Ztraceni, Ordinace v růžové zahradě a Pojišťovna štěstí. Mezi jediné větší změny patří dopolední repríza Ulice. Hospoda změní otvírací dobu na sobotu po půl šesté.

Prison Break – Útěk z vězení
První díl amerického seriálu z produkce televize FOX uvidí diváci na Nově poprvé 19.září v 21:20 a následně každou středu. V čem tkví hlavní zápletka? Michael Scofield, mladý, vzdělaný a finančně zajištěný muž přepadne banku. Při soudním jednání přistoupí na všechny podmínky a bez odvolání přijímá pětiletý trest ve vězení Fox River. Zde totiž čeká na popravu jeho bratr Lincoln Burrows. Michael věří v jeho nevinu a s dokonale promyšleným plánem útěku přichází, aby jej zachránil. „Pilotní díl seriálu poprvé uvedla na televizní obrazovky společnost TV Fox v roce 2005. Sledovat osudy Michaela Scofielda a jeho bratra Lincolna Burrowse již měly možnost milióny diváků. Seriál se vysílal například i v Kanadě, Austrálii, Francii, Belgii, Anglii, Dánsku, Itálii, Nizozemí, Irzaeli, Novém Zélandu, Turecku, Indonésii, Malajsii, na Slovensku, v Polsku a dalších zemích,“ přibližuje seriál TV Nova. Letos v lednu se seriálu dočkali i fanoušci na Slovensku. Sledovanost seriálu ale nedosahovala závratných čísel, podíl na publiku činil pouhých 17,4%. Vysílán byl každou neděli v 20:00 na TV Joj. Uvedení seriálu v České republice doprovázely dohady – práva na druhou sérii prý zakoupila TV Prima a Nova nechtěla uvést první sérii. Důvod? Prima by měla velmi jednoduchou pozici při uvedení.


Ztraceni III
Tento seriál není třeba dlouho představovat. Divákům je velmi dobře znám. Na třetí sérii se mohou diváci těšit opět každou neděli po deváté večer, poprvé 2.září, televize nabídne celkem 23 dílů. Sledovanost se během léta pohybovala kolem milionu diváků, první díly přitom sledovalo přes půl druhého milionu. Americká stanice ABC oznámila, že seriál skončí 6.řadou. Plán následujících tří řad je 16 dílů a navíc zde kromě flashbacků dostanou své místo i pohledy do budoucnosti jednotlivých postav. Čtvrtá série je momentálně ve fázi závěrečných příprav, ve vysílání TV Fox se objeví v únoru příštího roku.


The Bachelor – Vem si mě
Dvacet dívek bude soutěžit v novém pořadu TV Nova o srdce bohatého muže. Vysílat se bude každou neděli ve 20:00, poprvé 9.září. O show jsme psali zde. Soutěž dříve uvedla i sesterská stanice TV Nova – Markíza. Zatím poslední vydání odvysílala Markíza 30.června 2006, share 57,9%. Průměrný podíl na publikum všech epizod činil 53,5%. Castingu se u nás zúčastnilo 1 250 nezadaných dívek ve věku 18-40 let, bojovat budou šest týdnů, musí opustit svou rodinu i zaměstnání. Jaká jsou pravidla soutěže? „V průběhu osmi dílů, prostřednictvím akcí či setkáních ve dvou, bude milionář poznávat jednotlivé dámy, a v každém díle v tzv. Obřadu růží vybere ty, které ho nejvíce oslovily. V průběhu natáčení se dívky budou pohybovat v luxusu, v jakém by žily v případě sňatku s naším movitým sympaťákem.“ Zažijí například cesty do zahraničí soukromým letadlem. Ve finále zůstanou dvě dívky, z nichž jedna dostane snubní prsten. V závěrečném, devátém, díle oba prozradí, zda se rozhodli vzít. Den „D“ nastane 4.listopadu. Moderátorem bude známá tvář – Mário Kubec, již dříve s Novou spolupracoval například na pořadu „Zvoňte dvakrát“ či v seriálu „Světla pasáže“.


Ordinace v růžové zahradě, Pojišťovna štěstí a Ulice pokračují
Kromě novinek Nova plánuje ve svém schématu i místo pro osvědčené české seriály. Uvidíme již pátou řadu Ordinace v růžové zahradě (opět každé úterý a čtvrtek) a třetí řadu Pojišťovny štěstí (pondělní a středeční osmá hodina) – bude tak přímo konkurovat druhé řadě Letiště. Premiérové třetí řadě předchází repríza druhé řady. Pokračování se dočká i nekonečný seriál Ulice, jenž začíná svůj třetí rok ve vysílání. Nova jej vysílá od září 2005. Co nabídne třetí sezóna? „Bouři v mnoha případech rozpoutají „nově příchozí“. Ať už je to nemanželský syn, který významně naruší rovnováhu sil v jedné z ústředních rodin seriálu, nebo nová ředitelka gymnázia Hádková (Jana Krausová), která každopádně „zpestří“ život nejen dětem ve škole, zejména Jordánovým (Patricie Solaříková a Jakub Štáfek), jejichž osudy sledujeme, ale také své zástupkyni, profesorce Hejlové,“ uvedla dramaturgyně Ulice Hana Brajanoski. Ke slovu se dostanou i nové postavy. Roman Vojtek ztvární postavu Hynka Urbana, pětatřicetiletého bývalého vrcholového sportovce. Nová ředitelka gymnázia Věra Hádková (Jana Krausová) vystupuje napovrch chladně a uzavřeně, aby zamaskovala vlastní nejistotu. Pravým elegánem seriálu bude Stanislav Zindulka v roli Miroslava Stárka a seriálový přestup čeká na Tomáše Valíka, herec z Rodinných pout (role fotografa Kučery) bude novým zaměstnancem firmy Království hraček jako Richard Zajíček. Kromě nových postav se diváci dočkají i nových prostředí, současné ateliéry Ulice se ještě rozšíří. Pilotní díl třetí sezóny odvysílá Nova v neděli 2.9. v 20:00, řádné díly vysílá televize opět každý všední den v 18:30.


Podzimní zábava
Samozřejmě, že Nova nezapomíná ani na pravidelné zábavné pořady. Moderátoského žezla 42.ročníku ankety „Český slavík Mattoni“ se chopí Leoš Mareš. Nechybí ani tradiční „Maxi Clever“ se šíleným vědcem Milanem Šteindlerem, spolumoderátorkou je Lucie Výborná. Pro testuchtivé Nova ve spolupráci s Markízou připravuje další „Test národa ČR-SR“. Stejně jako minule moderují Dalibor Gondík a Adéla Banášová.


Filmová nabídka
Pokud jste si stále nevybrali, nabídne Nova řadu filmových premiér – příběhy zeleného zlobra Shreka (I, II – první díl má na Nově premiéru, předtím jej dvakrát vysílala ČT1), Spiderman II, Mizerové II, Dnes zemřeš, 40 dní a 40 nocí nebo Lara Croft. Ke slovu se dostanou všechny díly Jurského parku. Letos Nova uvede i koprodukční film Rafťáci – režiséra Karla Janáka, v hlavní roli není třeba připomínat Vojtu Kotka a Jirku Mádla.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .