FilmBox již vysílá, chystá se TV Nostalgie

radiotv221V pátek zahájil vysílání další český filmový kanál. Televizi FilmBox provozuje společnost Help Film s.r.o., které Rada pro rozhlasové a televizní vysílání udělila kabelovou a satelitní licenci v teprve před měsícem. Kanál FilmBox mohou diváci v současnosti přijímat přes satelit Amos-2 a některé menší kabelové sítě. Společnost Help Film s.r.o. minulý týden získala od RRTV další licenci, tentokrát na filmový kanál nazvaný Nostalgie.

Společnost Help Film zahájila promo vysílání televizního kanálu FilmBox na družici Amos-2 již před několika týdny. Program je vysílán na kmitočtu 11,685 GHz s horizontální polarizací. V současnosti není signál zakódován a tento stav by podle serveru Parabola.cz měl setrvat do konce letošního roku. Filmový kanál se již objevil v některých menších kabelových sítích. Zda se objeví v sítích UPC a Karneval lze jen spekulovat, protože velcí operátoři své plány na rozšíření programové nabídky odmítají komentovat.

Za projektem stanice FilmBox stojí podle magazínu Parabola.cz distribuční a filmová společnost SPI Film, která chce využít zejména svoji širokou filmovou knihovnu, která v současnosti obsahuje více než 1300 filmových titulů. SPI International je největším nákupcem a distributorem nezávislých filmů ve střední Evropě a je stabilním partnerem předních světových distribučních společností jako např. Miramax, Canal Plus, Intermedia, Summit, Senator. SPI filmy produkuje, koprodukuje, financuje a distribuuje.

TV Nostalgie – 90% československé produkce

Společnost Help Film s.r.o. získala minulý týden také licenci pro filmový kanál Nostalgie. Licence pro satelitní televizní vysílání televizního programu Nostalgie je platná pro Českou republiku, Slovensko, Maďarsko a Polsko v časovém rozsahu 14 hodin denně. „Základní programová specifikace je stanovena jako filmový program a programová skladba je charakterizována jako hrané a dokumentární filmy členěné do žánrových kategorií, vysílaní v pravidelných blocích, dokumentární a seriálová produkce minulých let,“ uvedl pro RadioTV předseda Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Petr Pospíchal.

Jak napovídá jeho název, nový televizní kanál by se měl orientovat na starší produkci, mělo by se jednat převážně o 60. a 70. léta. Podle informací RRTV bude 3% vysílaných pořadů opatřeno skrytými nebo otevřenými titulky pro sluchově postižené. „Podíl celkového vysílacího času je tvořen z 90% produkcí České republiky a Slovenska a 10% produkcí z ostatní Evropy. Do vysílání jsou zařazeny také filmy vyrobené v zemích národnostních menšin České republiky, zejména na Slovensku a dále filmy maďarské a polské kinematografie,“ dodává Pospíchal.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky:,