ČT reaguje na politickou situaci a ruší embargo

otazkyvm_miniVzhledem k nastalé politické situaci upravuje ČT své vysílání.

Úpravy vysílání spočívají hned v několika faktorech. Protože se předpokládá definitivní odklad voleb do Poslanecké sněmovny, ukončuje Česká televize embargo na vysílání pořadů s vystupujícími kandidáty, kteří se měli ucházet o poslanecké mandáty (více jsme psali zde). Aktuální informace týkající se současného dění servíruje ČT v průběhu celého dne na zpravodajském programu ČT24. Záznamy všech tiskových konferencí umístila ČT do archivu, přístupné jsou na webu ČT24.

Přečtěte si více:
Volby klepou na dveře, politici nesejdou z obrazovky
Propagace Facebooku v Otázkách VM není reklamou
ČT zase neodvysílala Olmerův dokument

Další změnou je zrušení všech plánovaných diskuzí – Otázky Václava Moravce Speciál.  Dnešní Otázky, které se měly vysílat z Ústí nad Labem, změní svou náplň. Stěhují se do pražského studia na Kavčí hory, diskutovat budou předsedové všech stran zastoupených v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR. „Hlavním tématem bude diskuse o aktuální situaci na politické scéně. Kdy budou volby do Poslanecké sněmovny? Čeká Českou republiku rozpočtové provizorium? Bude mít vláda premiéra Fischera podporu politických stran k nezbytným reformám?,“ sdělila ČT v tiskové zprávě.

Volební speciály plánoval také Český rozhlas, moderátor Martin Veselovský měl s týmem objíždět všechna krajská města a přinést ve spolupráci s krajskými studii ČRo diskuzi s krajskými lídry. Tyto debaty byly odloženy, důvodem se staly právě nejasnosti týkající se termínu předčasných voleb.

Jediné město, jež zažilo návštěvu týmu Otázek VM Speciál, byla hanácká metropole – Olomouc. Pohled do zákulisí a další zajímavosti z natáčení vám nabídneme v zítřejším Redakčním komentáři.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .