Volby klepou na dveře, politici nesejdou z obrazovky

moravec1 Prázdniny končí a žhavé podzimní týdny jsou za dveřmi. Politici se v nich prostřednictvím všech typů médií budou snažit přesvědčit veřejnost, že právě jen oni jsou těmi spasiteli, kteří naši zemi vyvedou ze všech současných patálií. A tak se i Václav Moravec vrací z Afghánistánu, svléká si svůj khaki úbor, opráší svůj konzervativní oblek a své Otázky začne klást převážně domácícm politikům. Dostane se mu k tomu dvojnásobného prostoru oproti běžným měsícům. Podobně jako před předchozími volbami se vedení České televize rozhodlo věnovat na druhém programu část večerního prime time během záříjových a říjnových úterků volebním speciálům OVM.

Pokud tato vlna politických debat nebude některým divákům stačit – žádný problém. Představitelé všech dvaadvaceti kandidujících stran dostanou prostor ke své prezentaci v každém vydání Událostí, komentářů v době od 10. do 30. září pod taktovkou zkušených matadorů Daniely Drtinové a Jakuba Železného.

Předvolební producírování zájemců o hlasy českých voličů, potažmo teplá poslanecká křesla v jednom z paláců na Malé Straně, se v menší míře objeví i v komerčních televizích. Nová posila zpravodajsko-publicistického týmu TV Prima Barbora Tachecí již v Lidových novinách deklarovala, že se od prvních vydání nového pořadu Fakta stanou jejími hosty převážně politici – kandidáti na poslance. Její denní talkshow nebude jediným primáckým příspěvkem k předvolebním politickým disputacím. Od září česká komerční dvojka přesunuje svoji vlajkovou loď – diskuzi Partie na nedělní jedenáctou hodinu dopolední, aby se vymanila z vražedného konkurenčního sevření Otázek Václava Moravce, které jí až dosud v jejím vysílacím čase od 13.00 ubíraly značnou část potencionálních diváků. Nový moderátor Milan Šíma své nedělní besedy rozehraje se dvěma protihráči povětšinou také na předvolební témata.

Stranou nezůstane ani Z1, i když ta se svým profilem bude na dění před i po volbách dívat zejména ekonomickým a podnikatelským úhlem pohledu, nicméně i v jejím profilovém pořadu Interview Z1 se jistě dočkáme rozhovorů s politiky, kteří v horké části kampaně nevynechají jedinou možnost se divákům připomenout. Svoje případné programové záměry zatím nezveřejnila televize Nova, která se snažívala před parlamentními volbami v minulosti přinést duel lídrů dvou nejsilnějších stran, což ve dnech těsně před volbami přinášelo poměrně uspokojující čísla sledovanosti. Podobný pořad ale už ohlásila ČT, která mu věnuje dokonce hlavní čas ve 20 hodin ve čtvrtek 8.října na ČT1 a ČT24. Nova má tak prozatím v hledáčku svých kamer jiné kandidáty, na které se chce během podzimu zaměřit – už za 7 dní startuje mezinárodní řada castingové show Česko-Slovenská Superstar. A tak se svým způsobem do předvolebního hemžení zapojí také. Minimálně v případě, kdy si politikou z jiných kanálů překrmený divák rád odpočine při pohledu na za slávou se pachtící mladé talenty.

Foto: www.ct24.cz

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .