Dubnové promo: Dovolená na celý život i polštářová bitva

radiotv22Co byste udělali pro dovolenou na celý život? Tuto otázku položili svým posluchačům ranní moderátoři rakouského rádia Kronehit Dani Linzerová a Meinrad Knapp. Z došlých návrhů vybrali tři nejztřeštěnější. Jednadvacetiletá Melanie z Linzu by běhala po městě s pomalovaným tělem, šestadvacetiletý Manfred ze Štýrského Hradce by plaval se šnorchlem a ploutvemi v městské kašně a sedmadvacetiletá Jasmine z Vídně by políbila pět set mužů na rušné třídě ve Vídni. Posluchači nakonec rozhodli, že výhru si za svůj výkon (500 polibků) zaslouží Jasmine. Ta vyhrála dovolenou na celý život. Až do konce svého života si může i s rodinou každý rok užívat týdenního pobytu v rodinných klubech Cordial v Rakousku nebo Toskánsku.

Polštářková bitva

Zlomit rekord 3 648 Američanů, kteří po sobě v dubnu 2005 házeli v New Yorku polštářky, chce ranní moderátor stanice bigFM Morgenhans. Rozhodl se tedy vyzvat na bitvu své posluchače. Aby je nějak motivoval k vzájemnému mlácení se polštářky, ukryl do jednoho dvě vstupenky na fotbalové mistrovství světa a pro některé účastníky připravil víkendové pobyty v turistických ubytovnách v Berlíně, Kolíně a Hamburgu.

Kdo lépe zaparkuje?

Jsou lepšími řidiči muži nebo ženy? Nápovědu by snad mohla dát soutěž Kdo lépe zaparkuje? stanice Harmony.fm. V různých místech regionu, kde stanice vysílá, vybírala v lokálních předkolech po celé dva měsíce ty, kteří nejlépe zaparkují. Promotým našel tři nejlepší muže a tři nejlepší ženy. Nejhorší čas v této šestici byl 39, nejlepší 22 vteřin.

Ve finále, kde nastoupí 3 muži a 3 ženy, už půjde o hodně. Ten kdo zaparkuje nejrychleji a samozřejmě bez ťukanců, dostane nový Volkswagen Fox. Ostatním účastníkům alespoň zapůjčí na víkend kabriolet a zajistí ubytování v hotelu. V porotě zasedne i odborník z autoškoly. Diváci, kteří se na souboj přijdou podívat, můžou vyhrát lístky na koncert.

Příprava na budoucí povolání

Usnadnit rozhodování o nové práci a zároveň snad i trochu přispět k boji proti nezaměstnanosti mladých chce hesenské rádio pro mladé Planet radio. To připravilo projekt Fit for you future. V odpoledním bloku od 14 do 18 hodin se mladí posluchači každý den dozví pár rad, tipů a triků, jak si vybrat povolání, jak psát životopisy apod. Další informace jsou i na webu rádia, kde je také Jobfinder. Pomocí něj si mladí můžou najít práci, jejíž název je zaujme a hned si také přečíst, co takové povolání obnáší. Někteří si tady alespoň můžou najít brigádu. Například jako hosteska při fotbalovém šampionátu.

Povodňová sbírka

Jak už jsem párkrát zmínil, někdy se rádia angažují i ve prospěch potřebných. Viz Vánoční promo novinky – MS v hodu vánočním stromečkem nebo Vánoční promo II. – King Kong a armáda spásy. Zatímco minule měly štědrost na svědomí Vánoce, tentokrát jsou to povodně. Ty zasáhly a zničily mateřskou školku v dolnosaském Hitzackeru. Labe zaplavilo celou budovu a ta teď potřebuje opravu. Sbírková akce proběhla ve středu 19. dubna a posluchači vybrali celkem skoro 30 tisíc euro. Peníze nebylo potřeba nikam posílat, stačilo jen zavolat na speciální telefonní linku.

Hovory na ní přijímali jednak moderátoři rádia ffn a pak také některé místní celebrity. Jeden domov důchodců daroval 200 euro, nejvíce dala dolnosaská nadace Lotto. Objevili se i tací, kteří nabídli věcné dary nebo dokonce pomoc při opravě podlahy. Pomáhat je samozřejmě možné i nadále. Konto je otevřené stále a jeho číslo najdou posluchači na internetových stránkách rádia.

Autor článku:

Komentáře (4)

  1. Anonym

    Běžte už do prdele s marvním ohrožováním a blabla, mládež dneska je někde úplně jinde než kdysi, desetiletý děti už si vyprávějí o sexu, zkouší kouřit a pít a je jedno jestli to vidí v televizi nebo ne, stejně to budou dělat.

  2. Anonym

    Běžte už do prdele s marvním ohrožováním a blabla, mládež dneska je někde úplně jinde než kdysi, desetiletý děti už si vyprávějí o sexu, zkouší kouřit a pít a je jedno jestli to vidí v televizi nebo ne, stejně to budou dělat.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .