Eurocast stoprocentně ovládl polské Radio Wawa

Konsolidace na polském rozhlasovém trhu pokračuje. Spoluvlastník Ráááádia Impuls získal zbylé podíly v Radiu Wawa a stal se tak jeho jediným vlastníkem. Prodej Wawy německé mediální společnosti Axel Springer prý není na pořadu dne.

Německá společnost Eurocast, která je mimo jiné i 2/3 vlastníkem českého Ráááádia Impuls, ovládla zbylé podíly v polském Radiu Wawa. S odkazem na server TVN24.pl o tom na konci minulého týdne informoval polský tisk.

Eurocast dosud vlastnil 32,99% přímo v provozovateli stanice a dalších 49% ve společnosti Kompania Radiowa, která ovládala 65% v rádiu. Zbylých 2,01% držel bývalý ředitel stanice Rafał Stasek. Ten svůj podíl prodal právě Eurocastu, který získal od zakladatelů rádia i zbylé podíly v Kompanii Radiowe a stal se tak jediným vlastníkem rádia. Cena, za kterou byly podíly vykoupeny, nebyla zveřejněna.

V loňském roce polský tisk psal o zájmu německé společnosti Axel Springer o vstup do rádia. Tyto spekulace ožily, když Axel Springer podepsal v prosinci smlouvu o převzetí 25,1% v Polsatu, největší soukromé televizní společnosti v Polsku. Psali jsme o tom v článku Axel Springer chce polskou Wawu. Koupí i Rádio Impuls?

Ředitel Wawy Stefan Bielau převod podílů na Eurocast pro deník Gazeta Wyborcza potvrdil a vyloučil změnu formátu stanice. Rovněž popřel prodej Wawy Springerovi nebo jiné společnosti.

Radio Wawa začalo vysílat v roce 1992. Nejdříve pouze ve Varšavě – to bylo ale ještě rockovým rádiem. Od roku 1998 je nadregionální stanící, která vysílá v 17 polských městech ve formátu AC (adult contemporary). Podíl Wawy na polském rozhlasovém trhu činí 0,9% (zdroj: Radio Track, MillwardBrown SMG/KRC II – IV 2007). Hrubé reklamní příjmy činily v roce 2005 17,2 mil. zlotych.

Proces konsolidace na polském rozhlasovém potažmo mediálním trhu pokračuje. Jak jsme nedávno informovali v článku Lagardere se v Polsku chystá převzít síť rozhlasových stanic i další společnost aktivní v České republice zvyšuje svůj vliv na polská média. Lagardere v Česku vlastní mimo jiné rádia Evropa 2 a Frekvence 1.

V Česku vlastní Eurocast 2/3 podíl ve společnosti Londa, která drží licenci na celoplošné vysílání Ráááádia Impuls a regionální licenci na vysílání RockZone 105,9.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .