ČRo nemusí citovat komunistické noviny

ceskyrozhlasvelkyČeský rozhlas nemusí v přehledu denního tisku citovat Haló noviny. S tímto závěrem se stotožnil posudek Jana Bárty z Ústavu státu a práva, který si rozhlas nechal vypracovat. Informuje o tom server Týden.cz. Představitelé Komunistické strany Čech a Moravy (KSČM) si opakovaně stěžují, že rozhlas vynechává Haló noviny v pravidelném přehledu tisku. Podle nich jde o cenzuru. Rozbor Ústavu státu a práva ale říká, že rozhlas tím jen dodržuje svůj vlastní kodex.

Necitováním Haló novin v přehledu denního tisku Český rozhlas žádný z uvažovaných právních předpisů neporušuje. Naopak by porušoval Poslaneckou sněmovnou schválený Kodex Českého rozhlasu, kdyby Haló noviny citoval stejným způsobem jako ostatní, politickými stranami neovládané celostátní deníky,“ napsal v posdku Ústav státu a práva.

„Haló noviny jsou jasně vymezený stranický deník. Tento deník vydává akciová společnost Futura. A například podle notářského zápisu z roku 2008 o valné hromadě této společnosti disponovaly orgány KSČM jednaosmdesáti z celkových sto hlasů,“ uvedla pro Týden.cz ředitelka zpravodajských stanic Českého rozhlasu Hana Hikelová.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .