Rádia na Internetu II. – Top Ten

V pátek jste si mohli přečíst první díl článku Rádia na Internetu, ve kterém jsme se kritizovali ta rádia, která i v roce 2000 Internet ignorují. Dnešní druhý díl má podtitul Top Ten, takže si můžete přečíst naše vyhodnocení desítky rrádií, které se na Internetu prezentují nejlépe. Ještě pár slov k řazení, netroufl jsem si seřadit rádia podle umístění, takže je to prostě nejlepších deset.

Radio Blaník Úplně čerstvé, dalo by se říct ještě teplé stránky, které rozhodně patří k tomu lepšímu na českém Internetu. Design je slušný, i když je optimalizovaný pro MSIE a mému Nescapu dělá trochu problémy. Na stránkách najdete čerstvé zprávy z regionu, často aktualizované novinky z rádia, mapa dosahu signálu, samozřejmě taky program a info o moderátorech. Poslech po Internetu zatím chybí.
Radio City Jinými slovy pražský Cityweb. Solidní design, snad jen těch barviček je na můj vkus příliš mnoho a některé stránky by potřebovaly trošku doladit. Co se obsahu týče, tak zaujmou velice čerstvé zprávy hned na úvodní stránce, ani zde nechybí live vysílání po Internetu, programy, hitparády s možností poslechu skladeb. V rubrice naše akce se psalo naposledy v červnu loňského roku, na některých stránkách se obsah teprve chystá.
Radio Faktor Dlouhodobá stálice mezi internetovými prezentacemi. Při loňském hodnocení se dostalo mezi nejlepší tři a stále si drží svoji vysokou úroveň. Stránky nemají nijak excelentní design, ale jsou vkusné a hlavně informačně nabité. Opravdu není nic, co by zde chybělo, od programu přes novinky, poslechovost, dosahy vysílačů, kameru ve studiu až po jingly ve formátu MP3. Faktor má stále ještě nejkvalitnější vysílání po Internetu streamem 112 kbps ve stereu.
Radio FM plus Standardní grafické zpracování v odstínech modré, ale nadstandardní a pravidelně aktualizovaný obsah. Jingly ve formátu MP3 a vcelku běžná je i kamera ve studiu, ale FM plus na svých stránkách stále jako jediné ukazují název a autora právě hrané písničky.
Radio
Limonádový Joe
Naprosto výjimečné stránky. Je v podstatě nemožné je jakkoliv slovy popsat, takže vám nezbyde, než je prozkoumat. Najdete na nich věci naprosto nečekané a ty, které byste čekali, zase vůbec nenajdete. Kýčovitý design ladí s celkovám dojmem techto interfernetových stránek. Limonádový Joe používá svůj originální slovník, takže postruhači jsou posluchači, hodina je hoblina a moderátoři zase moderatizátoři. Když si na to zvyknete, ostatní rádia vás budou šíleně nudit. Snad právě proto mají stránky Limonádovýho Joea nejvyšší návštěvnost ze všech rádií.
Radio Relax Na těchto stránkách je zvláštní to, že je mají na svědomí posluchači Relaxu, kteří dostali požehnání od pánů majitelů. Svoji práci odvedli docela dobře, motiv ekvalizéru je zajímavý, stránky jsou jednoduché, ale přehledné a informačně slušně zásobené. Poslech po Internetu zatím není stoprocentní, ale určitě se na tom pracuje. Podle mého názoru je to zajímavá myšlenka pro rádia, která nemají na Internetu nic a nechce se jim platit profíkům za výrobu.
Radio Vox Jako první si trouflo udělat stránky ve Flashi, což je jistě přínosné. Na první pokoukání to vypadá bombasticky, bohužel se mi nepodařilo najít verzi bez Flashe, takže když potřebujete jen něco rychle vyhledat, tak vám zdlouhavé animace za chvíli polezou pěkně na nervy. Jinak informačně průměrné, všechny základní informace tam najdete.
Radio Zlín Pro změnu zase jedno moravské rádio, jehož stránky jsou vyvedeny v decentním černočerveném designu. Hodně se dozvíte o moderátorech a můžete si s nimi dokonce i potykat, dobře je zpracovaná sekce reklamy, obchodu a poslechovosti. Škoda jen, že výsledky Mediaprojektu jsou skoro dva roky staré. Připravuje se verze ve Flashi.
Kiss Radia Tak tohle je můj osobní favorit. Stránky mají perfektní design, jsou denně aktualizovány velice zajímavými zprávičkami nejen z muziky, ale i z politiky, nechybí pravidelné ankety, on-line hlasování do hitparády, fotky moderátorů, program vysílání. Máte možnost poslechu po Internetu ve formátu asx. Snad jediná drobnost, kterou jsem už uváděl dříve, chybí mi tady více technických informací… Stránky Kiss Moravy navštěvuje podle Toplistu nečekaně okolo 500 lidí denně a Kiss 98fm vyhrál naši březnovou anketu o nejlepší stránky pražských rádií.
ČRo 1 – Radiožurnál Samozřejmě nemůžeme vynechat ani Ceský Rozhlas. Veřejnoprávní moloch má na výrobu internetových stránek celé oddělení, takže je to tak trochu mimo soutěž. Nemá smysl vyjmenovávat, co všechno stránky nabízejí… je toho dost. V nejbližších dnech by měl Radiožurnál dostat nový design.
Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: