Radio R

main_rradio

V prosinci roku 2009 začalo vysílat z Mokré-Horákova u Brna Rádio R pro mikroregion Rokytnice. Náplní programu je hudba se zaměřením na folk a country a nedílnou součástí je informační servis o aktuálním dění v obcích mikroregionu s přesahem i pro další obce v dosahu vysílače. Postupem času se rádio R zapojilo do Panelu nestátních neziskových organizací Jihomoravského kraje a úzce se napojilo na Hasičský záchranný sbor Jihomoravského kraje a Český červený kříž. Pravidelnými hosty ve studiu jsou hasiči, záchranáři, starostové a další zajímaví lidé, informující posluchače o aktuální situaci v jim vlastní problematice. Vlastníkem stanice a držitelem licence je František Krpenský.

ZÁKLADNÍ INFO

Formát stanice: Folk, country

Adresa:
Telefon do studia:

URL: http://www.rradio.cz
E-mail: studio@rradio.cz
Facebook: Neextistuje oficiální profil Radia R

Vlastník licence: Krpenský František, Ing.
Platnost od: 08.09. 2009
Licence do: 29.09. 2017
Licence: http://www.rrtv.cz/cz/files/lic/1460256.pdf

Živé vysílání přes internet: –

Reklamní sítě: LK-MEDIA s.r.o.

TOP 5 – Články

Kateřina Kalistová: Je nejvyšší čas na diskusi o komunitních rádiích
Určitě tady prostor je a určitě je to problematické. Pokud by se to praktikovalo, šlo by o dost výrazný zásah do duálního systému, který zatím u nás máme. Došlo by k rozšíření o třetí sektor, který ale skutečně v mnoha zemích Evropy úspěšně funguje. Teď jsem se vrátila z Evropské platformy regulátorů a zúčastnila jsem se tam panelu na téma komunitních rádií. U nás s tím Rada zatím nemá nic společného, Rada s tím ani nic dělat nemůže.

Jak funguje rádio jednoho člověka?
I když se to zdá téměř neuvěřitelné, technologický pokrok posledních deseti let umožnil v oblasti rozhlasového vysílání vznik rádií, které ovládá jedna osoba nebo jen velmi malá skupina vzájemně spřízněných osob. Podobné stanice jsou možné nejen na internetu, ale i přímo v éteru například v USA, v Itálii nebo dokonce v Maďarsku. Může být podobné rádio přínosem? A jak vlastně funguje?

Terestrické Rádio R má logo i miniweb
Komunitní rádio pro mikroregion Rokytnice, které provozuje v obci Mokrá-Horákov František Krpenský, má k dispozici i jednostránkovou webovou prezentaci a vlastní logo projektu. To se dosud v médiích neobjevovalo. Internetová stránka obsahuje základní informace o rozhlasové stanici, která v náběhové fázi vysílá 13 hodin denně od 6. do 19. hodiny.

Studentské Rádio R protestuje proti FM stanici shodného názvu
Na českém trhu nyní působí dvě rozhlasové stanice užívající shodný název. Studentské rádio Masarykovy univerzity, které začalo využívat název Rádio R jako první, trvá na přejmenování své konkurence, k čemuž chce podniknout i patřičné kroky. Informoval o tom koordinátor brněnského Rádia R Jan Motal.

Co je jádrem sporu dvou brněnských rozhlasových stanic?
Na českém trhu se rodí kuriózní spor. Studentské Rádio R, které působí v rámci brněnské Masarykovy univerzity se veřejně ohradilo vůči terestrické licencované stanici shodného názvu, která působí v oblasti Brno-východ. Obě strany používají tentýž název, vzájemně ale nespolupracují. Jeden má licenci, ale nemá relevantní web ani vysílání přes internet. Druhý má obojí, ale nemá licenci. Oč tedy ve sporu jde?

VYSÍLAČE

  1. 89.2 MHz – Mokrá – Horákov u Brna (315 m)
    výkon 0.005 kW, polarizace V

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .