ČRo Regina

main_cro_regina

Český rozhlas Regina je regionální rozhlasovou stanicí, která svým signálem pokrývá především Prahu a okolí. Jde o jedno z krajských studií, které provozuje Český rozhlas v rámci veřejné služby. Vysílání stanice je zaměřeno především na regionální dění v Praze. Program nabízí širokou a pestrou nabídku hudebních pořadů a relací mluveného slova včetně vlastního zpravodajství, publicistiky a původních dramatických pořadů.

ZÁKLADNÍ INFO

Formát stanice: Variety

Adresa: Hybešova 10, Praha 8 – Karlín, 186 72
Telefon do studia: 221 553 926

URL: http://www.rozhlas.cz/regina/
E-mail: regina@rozhlas.cz
Facebook: Oficiální profil ČRo Regina

Vlastník licence:
Platnost od: 00.00. 0000
licence do: 00.00. 0000

RDS název: _REGINA_
RDS typ: POP M
RDS PI kód: 2406
RDS funkce: TP,CT,RT

Živé vysílání přes internet:

http://www.abradio.cz/radio/86/cro-regina/

Archiv vysílání: http://www.rozhlas.cz/regina/audio

Reklamní sítě: Media Master, s.r.o.

Zvukový obal rádia

TOP 5 – Články

ČRo Regina láká na Pestré filmové léto a rozhovory
Především pro milovníky českých a zahraničních filmů pokračuje pestré Pražské filmové léto. Tato akce se letos koná díky spojení tří tradičních pořadatelů promítání pod širým nebem. Až do 29. srpna se na různých místech Prahy koná asi sedmdesát představení v rámci putování kinobusu, představení jsou volně přístupná. Dalších zhruba sedmdesát projekcí můžete zhlédnout snímky v letním kině ČRo Regina až do 4. září. Nesmí ani chybět letní kino Občanská plovárna. Kompletní přehled najdete na webu ČRo Regina.

Regiony ČRo dnes startují společné noční vysílání
Společná regionální noc bude vysílána v pondělí 2. dubna na všech regionálních stanicích Českého rozhlasu vyjma ČRo Regina Praha. Základní prvky programu tvoří podle slov jeho tvůrců zpravodajství, zábava, kontakt, poučení a příjemná hudba. Projekt bude odbavován z Brna, hlavní kontaktní pořad Noční linka bude putovat po všech regionech.

Podcasting na českých rádiích
Podcasting pomalu ale jistě začíná zajímat i česká rádia. První vlaštovkou v našem éteru byl Český rozhlas, následovaly stanice mediální skupiny Mafra, tedy Classic FM a Expresrádio, a pozadu nezůstala dlouho ani druhá nejposlouchanější stanice u nás – Evropa 2. Stahování pořadů přes internet, což je podstatou podcastingu, ovšem již dříve nabízely i jiné stanice, např. Rádio Limonádový Joe.

Diskotéka pro starší a pokročilé zmizí z vysílání ČRo Regina
Pořad „Diskotéka pro starší a pokročilé“ vysílal Český rozhlas Regina od 3. 4. 2000 – šlo tedy o jeden z nejstarších námi vysílaných pořadů. Autor Pavel Bárta během dvouleté historie připravil hodiny kvalitního vysílání, které si zajisté našlo řadu posluchačů. Každý pořad ale má svou životnost a program vysílání každé rozhlasové stanice se postupem času vyvíjí.

Ráno na rádiu … ČRo Regina
Několik rán jsem vstával s Reginou Praha a tak mi to opět nedá, abych se nepodělil o svoje dojmy z jedné hodiny tohoto vysílání. Konkrétně se budu zabývat čtvrtkem mezi 6:45 a 7:53. Poznamenávám že zejména u takovéto stanice nemůže …

VYSÍLAČE

FM VYSÍLAČE

  1. 92.6 MHz – Praha – Mahler. sady (258 m)
    vykon 5.00 kW, polarizace H

DIGITÁLNÍ PŘÍJEM (DVB-T)

Kompletní přehled: http://www.rozhlas.cz/digital/info/_zprava/556953

SATELIT

Astra 3A – 23,5 st. E, Frekvence – 12525; polarizace V
přenosová rychlost 27500; fec – 3/4