RadioTV představuje: Mobie TV – hudební kanál v mobilu

V úterý jsme vás seznámili s televizi v mobilu, která využívá technologií DMB a DVB-H. V Německu ale vzniká i televize, která by měla být dostupná na telefonech schopných přehrávat video a vybavených GPRS, telefonech třetí …V úterý jsme vás seznámili s televizi v mobilu, která využívá technologií DMB a DVB-H. V Německu ale vzniká i televize, která by měla být dostupná na telefonech schopných přehrávat video a vybavených GPRS, telefonech třetí generace a PDA s Wi-Fi. Jedná se o televizní stanici Mobie TV. Loni na podzim se objevily informace, že by vysílání mělo začít 1. ledna 2006. Internetová stránka Mobie TV (www.mobie.tv) ale pořádně nefunguje a zpráva o začátku vysílání také nikde neproběhla. Na stránce se objevuje pouze název napsaný na monoskopu. Po kliknutí na jediný odkaz je uživatel přesměrován na jakousi bohužel nedostupnou rakouskou stránku. Dvě tiskové zprávy k projektu jsou pak na stránce www.mobietv.com, kde je ke stažení i logo. Projekt je to ale zajímavý, tak se na něj podívejme trochu zblízka.

Mobie TV se chce zabývat hudbou a vším co se točí okolo hudby a videoklipů. Přinášet bude zákulisní informace o zpěvácích a skupinách, termíny konání koncertů, pořady o módě, životním stylu a videohrách. Sebastian Nicke, vedoucí programu Mobie TV serveru Radiowoche.de řekl: „Nechceme se jako jiné hudební kanály roztahovat v oblastech jako mýdlové opery a další ne k hudbě patřících tématech, nýbrž zůstat hudební stanicí. Cílovou skupinou jsou především lidé ve věku 15 až 29 let.“ V počáteční fázi chce Mobie TV (jméno se ještě může změnit) vysílat rock, pop, rap i hip-hop. Slovo by měly dostat především nové kapely a noví zpěváci.

V prvním období se bude testovat o jaký obsah mají diváci zájem a jestli bude dobré se později specializovat na nějaký žánr. Definitivní podobu by pak měl program dostat na podzim tohoto roku. Plánuje se i tzv. Tour-TV. Skupiny bude na jejich turné provázet video-jockey a jednotlivé koncerty se budou z hal streamovat rovnou do mobilů uživatelů.

Televize v mobilu chce do programu zapojit i diváky. Ti se díky svému telefonu můžou jednoduše zúčastnit různých hlasování, klást otázky, vyjadřovat své názory nebo svá přání. A k tomu všemu je zapotřebí jen mobilní telefon schopný přehrávat videa vybavený GPRS nebo telefon UMTS, případně PDA nebo herní konzole s Wi-Fi.

vProgram by měl být dostupný každému, kdo se zaregistruje. Není potřeba žádné předplatné nebo posílání drahých sms, které by umožnily přístup k tomuto kanálu. Službu bude normálně vyúčtovávat operátor. Mediální rada už program povolila jako interaktivní televizní program s užším zaměřením určený pro mobilní zařízení. O povolení zábavního televizního programu na území celého Německa rozhodla mediální rada 15. prosince 2005. Licence je platná čtyři roky. Program by měl být šířen 24 hodin denně. Podílníky společnosti Mobie TV für mobiles Fernsehen GmbH jsou Arno-Alexander Filbig, který drží 90% a Paul-Ernst Krammling, který má zbylých deset procent. Komise pro koncentraci vlastnictví v médiích KEK vydala kladné stanovisko už v říjnu.

Marketing bude obstarávat jak Mobie TV tak dodavatelé obsahů pro mobilní zařízení. Program bude složen z jedno až desetiminutových klipů, které budou zhruba po patnácti řazeny do hodinových bloků. Ty se budou ve smyčce opakovat. Klipy se budou zabývat módou, sportem, životním stylem, hudbou, high-tech a také zdravím a počasím. Vše naservírováno v podobě stravitelné uživateli ve věku 14-39 let. Později se plánují i další služby pro starší uživatele jako například Classic Music TV nebo církevní kanál Kirche TV. Něco podobného už v Německu existuje na kabelové televizi. Více viz RadioTV představuje: Křesťanská televize Bibel TV. Mobie TV má pomocí klávesnice telefonu umožnit divákům hrát hry a zároveň nakupovat prostřednictvím e-shopu.

Interaktivita, kterou umožňuje vysílání přes mobilní telefony, by se mohla hodit kanálům, které provozují seznamku. Zatím poslední seznamovací kanál, který se objevil na trhu Aah TV ale vysílá digitálně přes klasický satelit Astra. Pro ty, co by si ho případně chtěli naladit uvádím, že stanice vysílá na platformě VIC na frekvenci 12.460 GHz horizontálně (SR 27.500, FEC 3/4). O seznamovacích programech, konkrétně o stanici Traumpartner TV víc viz Milionový pár skončil, u sousedů se seznamují bez zádrhelů.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .