Programy ČT1, ČT2 a ČT24 v nabídce UPC Direct

radiotv-archivAbonenti satelitní platformy UPC Direct se konečně dočkali programů České televize. Ve středu byla nabídka programů rozšířena o zpravodajský kanál ČT24, o den později došlo i na terestrické kanály ČT1 a ČT2. Zatímco zkušební vysílání ČT24 na družici Astra je nekódované, oba tradiční programy jsou přístupny pouze majitelům českých karet UPC Direct.

Vysílání ČT24 na UPC Direct je prozatím označováno jako zkušební, oficiální zahájení bylo avizováno na 1. června. Majitelé standardních příjmačů Philips najdou zpravodajský kanál na 6. předvolbě, ostatní mohou manuálně nastavit kmitočet 12,382 GHz, polarizace horizontální, SR 27500, FEC 3/4.

„Jsem rád, že jsme mohli vyjít očekávání našich diváků tak rychle vstříc,“ vítá zatím zkušební start ČT24 ve vysílání digitální satelitní televize UPC Direct její generální ředitel Václav Bartoň. „Díky svému zařazení na UPC Direct se program ČT 24 stává okamžitě a beze zbytku dostupný na celém území ČR. Nabídka naší digitální televize se naopak obohacuje o dosud chybějící domácí zpravodajský kanál, který si za několik týdnů svého vysílání již dokázal vybudovat skvělou pověst. Existence ČT 24 posouvá naši mediální scénu o výrazný krok kupředu. Přeji ČT 24 hodně úspěchů a našim divákům pak hodně spokojenosti s jejím programem,“ dodává Václav Bartoň.

Dočkáme se i Novy?

Jako první celoplošná televize se na UPC Direct dostala v srpnu 2003 TV Prima. Po téměř dvou letech přichází UPC Direct s dalšími celoplošnými terestrickými kanály, diváci získávají možnost sledovat v digitální kvalitě programy ČT1 a ČT2. Oproti předpokladům je ovšem UPC neumístila na předvolby 1 a 2, ale až za Primu na předvolby 4 a 5.

„Jde o tzv. dokrytí a služba UPC Direct se stala jednou z mnoha platforem, které jsou využívány pro zabezpečení pokrytí území České republiky signálem ČT. Ti předplatitelé UPC Direct, kteří dosud nemohli získávat signál ČT terestrickou cestou v odpovídající kvalitě, tak ode dneška nejsou ochuzeni o možnost sledovat oba programy ČT,“ vysvětluje mluvčí UPC František Malina.

V nabídce UPC Direct tedy z českých plnoformátových stanic chybí již jen TV Nova. Ta v minulosti dávala jasně najevo, že o satelitní vysílání nemá zájem. V poslední době se podobná vyjádření vytratila a naopak se objevují spekulace, že se Novy satelitní příznivci dočkají.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .