Prima opráší Akta X, vrátí se také Žena za pultem

radiotv222Televize Prima po čtvrt roce znovu nasadí do vysílání normalizační seriál Žena za pultem. Uvedení tohoto komunistického dílka na sklonku loňského roku přineslo stanici velmi dobré výsledky sledovanosti.Televize Prima po čtvrt roce znovu nasadí do vysílání normalizační seriál Žena za pultem. Uvedení tohoto komunistického dílka na sklonku loňského roku přineslo stanici velmi dobré výsledky sledovanosti. Poslední díl Prima odvysílala koncem prosince. Jiřina Švorcová se v roli spravedlivé prodavačky na obrazovce znovu objeví v dubnu každý pátek od 19:55. Nepůjde ovšem o jediný český seriál, který Prima nasadí do vysílání.

Od dubna bude Prima každou středu večer vysílat Druhý dech (také od 19:55), třináctidílný český seriál z prostředí jednotného zemědělského družstva, který režíroval Hynek Bočan. Druhý dech měl premiéru těsně před listopadem 1989 a obsazení je opravdu hvězdné: v seriálu se objevuje Josef Abrhám, Naďa Konvalinková, Ivana Chýlková, Jiřina Bohdalová, Marek Vašut, Veronika Žilková, Stella Zázvorková a další.

Reprízy filmů k snídani

Na čtvrteční večery, původně vyhrazené právě normalizačním seriálům, se přesune populární rakousko-německý koprodukční seriál Komisař Rex. Prima také počítá s uvedením známých českých filmů, kterým vyhradila vysílací čas v úterý od 19:55. V dunu tak postupně uvede snímky Vesničko má středisková (1.4.), Tři veteráni (8.4.), Jen ho nechte, ať se bojí (15.4.), Marečku, podejte mi pero (22.4.) a Parta hic (29.4.).

Všechny tyto filmy Prima postupně zreprízuje ještě každý následující pátek ráno od osmi hodin. Ostatně, reprízy převážně českých filmů Prima nasadí každý všední všední den od 8:00, tedy v době, kdy na Nově a prvním programu České televie finišuje ranní vysílání Snídaně s Novou a Dobré ráno s ČT. Diváci znovu uvidí oba filmy s revizorem pražských drah Andělem, filmy Dva muži hlásí příchod (na pondělí velikonoční 21.4.), Šest medvědů s Cibulkou, pohádku Za humny je drak či Poslušně hlásím.

Prima také pokračuje v oprašování populárních pořadů zahraniční produkce, které už dříve s úspěchem uvedla televize Nova. Po seriálu Beverly Hills, který se v programu Primy objevil začátkem února (bez jakéhokoliv vysvětlení ovšem až od druhé série), na její obrazovku vtrhne známý americký sci-fi seriál Akta X. Prima mu věnuje čas každé úterý od 21:45. Z vysílání naopak zmizí sitcom Ženatý se závazky, jehož poslední díl se na Primě objeví 17. dubna. Animovaný seriál Méďa Béďa pro děti vysílaný každý všední den od 19:45 nahradí jiný animovaný seriál Sylvester a Tweety.

Příznivci rychlých kol si přijdou na své

Na Primě se také počítá s návratem závodů formule 1 a mistrovství světa silničních motocyklů. V neděli 6. dubna je odstartuje Velká cena Japonska v závodu silničních motocyklů (od 13:45) a ještě týž den Prima přinese od 19:00 přímý přenos Velké ceny Brazílie v závodech formule 1. O dva týdny později, v neděli 20. dubna, televize nasadí Velkou cenu San Marina v závodech formule 1 (od 13:45) a 27. dubna Velkou cenu Jihoafrické republiky v závodech silničních motocyklů (také od 13:45).

Přenosům fotbalové Gambrinus ligy zůstanou vymezena pondělní odpoledne od 16:35, v přestávce mezi poločasy Prima uvede pořad Odpískáno (od 17:30) s přehledem zápasů první ligy za celý předchozí týden. Z nové vlastní tvorby Prima v dubnu uvede pořad Dlouhá noc s Helenou (středa 9. dubna od 20:50), Prima hostinu (o týden později ve stejný čas) a Seznamku s Bárou (středa 23. dubna od 20:50). Speciálním pořadem bude také Svatba roku, kterou Prima odvysílá na Pondělí Velikonoční 21. dubna od 20 hodin.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .