Nova o Velikonocích odvysílá Mrazíka

radiotv222Televize Nova připravuje na pondělí Velikonoční, které letos připadne na 21. dubna, speciální program zaměřený především na děti. V jeho rámci uvede reprízu populární ruské pohádky Mrazík, kterou naposledy odvysílala…Televize Nova připravuje na pondělí Velikonoční, které letos připadne na 21. Dubna, speciální program zaměřený především na děti. V jeho rámci uvede reprízu populární ruské pohádky Mrazík, kterou naposledy odvysílala loni o Vánocích. Na obrazovce se objeví také české pohádky Labakan a Obušku, z pytle ven!, které na Nově bodovaly rovněž během loňských vánočních svátků.

Dětem se bude Nova věnovat také v hlavním vysílacím čase. Od 20 hodin uvede v české televizní premiéře americkou animovanou komedii Myšák Stuart Little. O Velikonocích se na Nově objeví také animovaná pohádka království hraček nebo romantické filmy Prázdniny v ráji a Svatba sjednaná v nebi. Teprve později večer si na své přijdou dospělí diváci a především muži – Nova od 23:00 uvede akční fuilm Není úniku s Jeanem Cloude Van Dammem v hlavní roli.

Na duben však Nova obecně nechystá žádné velké novinky. Obmění se jenom některé telenovely, například Luz Marii vystřídá od 14. dubna seriál Tak jde čas. Seriál Temný rytíř od 18. dubna nahradí Hvězdná brána a místo Medicopteru se na Novu od 17. dubna vrátí každý všední den podvečer seriál JAG. Kvůli němu se změní vysílací čas populárního krimiseriálu Derrick, který se odsune z času od 18:20 na 16:15.

V oblasti zábavy a soutěžních pořadů nedojde na Nově k žádné změně. Televize až na polovinu května chystá premiéru velkého IQ testu, soutěže, jejíž licenci odkoupila od zahraničního producenta a kterou by podle Hospodářských novin měla uvádět Mirka Čejková a Dalibor Gondík. Pořad pravděpodobně ponese jiný název než Velký IQ test, jedna z variant zní Pálí vám to – ochrannou známku na tento název si podle databáze Úřadu průmyslového vlastnictví nechala zaregistrovat společnost CET 21.

Během dubna na Nově proběhnou dvě mimořádné akce: ve středu 2. dubna stanice odvysílá přímý přenos fotbalového zápasu mezi Českem a Rakouskem, kvalifikaci české reprezentace na Mistrovství Evropy v kopané. V sobotu 12. dubna na Nově proběhne vyhlašování Miss České republiky 2003 (dokument ze semifinále Miss televize odvysílá už tuto neděli od 15:30).

Podobně jako Prima i Nova usiluje o přízeň diváků staršími českými filmy. Nejsledovanější tuzemská televize jim vyhradila čas v sobotu podvečer od 17:55. Postupně odvysílá komedie Všichni musí být v pyžamu (1984), Příště budeme chytřejší, staroušku! (1982), Svatby pana Voka (1970) a Pan Vok odchází (1979). Ze zahraničních megafilmů stojí za pozornost akční snímek Patriot, který Nova uvede v sobotu 5. dubna, a Jurský park, který se na Novu vrátí v neděli 20. dubna.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .