Nové televizní stanice budou usilovat o českého diváka

Zpravodajsko-publicistickým blokem a českým filmem Až přijde kocour odstartovala v pátek večer nová česká televizní stanice Public TV. Další začnou bojovat o přízeň tuzemských diváků v nejbližších týdnech. Opačné starosti mají majitelé Top TV. Jejich stanice prodělává a tak hledají nového investora.Předplatitelé satelitní platformy CS link mají již tři dny na výběr ze širší nabídky domácích televizních stanic. Úderem páteční osmé hodiny večerní zahájila vysílání Public TV, která ve svém schématu kombinuje zpravodajsko-publicistické bloky se staršími českými filmy (Černý Petr, Až přijde kocour). Již brzy nabídne i snímky cizí provenience. „Ze zahraničních filmů to bude klasika. Fellini, Bergman, Truffaut, až třeba Peter Greenaway,“ nastínil plány programový ředitel Jan Vít v rozhovoru pro server Parabola.cz.

Public TV vysílá nonstop. Zpravodajství bude zaměřeno na události v regionech, které budou pokrývat reportéři RTA. Kvůli smlouvám s distributory bude vysílání filmů kódováno systémem CryptoWorks. Provozovatel kanálu se snaží zajistit distribuci signálu i přes další operátory – kabelové společnosti a IPTV providery.


Televize přes internetový protokol (IPTV) od Telefóniky O2 nabídne exluzivně pro své abonenty nový český erotický kanál TV Leo 1, který patří pod vydavatelskou skupinu PK62. Začátkem června se nabídka tohoto operátora rozšířila o dva tematické balíčky. Příznivci dokumentárních pořadů si mohou objednat kombinaci kanálů Nat Geo Wild, Viasat History, Viasat Explorer a Travel Channel. Dětem je pak určena čtveřice stanic Baby TV, Boomerang, Cartoon Network a Jetix Play.


Změnou projde během léta kanál 24cz, který doteď nabízel především záznamy z jednání obou českých parlamentních komor i ze zasedání Evropského parlamentu. Nový ředitel stanice Daniel Častvaj slibuje nové pořady a větší důraz na zpravodajství a publicistiku. První vlaštovkou je nová diskuzní relace 24 minut, kterou zpravodajský kanál uvádí v pracovní dny od dvacáté hodiny.


Jejími moderátory budou známé tváře, které diváci znají z jiných televizí či institucí. Na obrazovky se vrátí bývalé redaktorky Novy Kateřina Kašparová a Primy Štěpánka Duchková, jednou za týden pořadem provede radní Českého rozhlasu Antonín Zelenka a také bývalý mluvčí ministerstva spravedlnosti Petr Dimun a diváci opět uvidí i Hana Vítkovou, kterou znají z jejího dřívějšího působení v České televizi.


S nástupem dalších programových změn se 24cz od září přejmenuje na 24 plus. Její majitel a zároveň podnikatel v realitách Miloš Červenka drží ještě licenci k vysílání tematické stanice TV Ona. Její cílovou skupinou budou ženy. Přesný termín zahájení a programová náplň nového kanálu pro dámy ještě nebyly zveřejněny.


Lidové noviny informovaly o plánech společnosti Iscare, která by ráda na podzim rozjela televizi zdravého životního stylu Apatyka. Spoluvlastníkem firmy je bývalý ministr práce a sociálních věcí Jindřich Vodička, který o svém záměru v LN řekl: „Nepřepokládáme, že bychom zpočátku budovali vlastní studio, vlastní odbavovací pracoviště. Tyto služby chceme nakoupit.“ Apatyka by měla využít i zázemí pražské kliniky, kterou Iscare vlastní. Ve vysílání by se měly objevit i přenosy z operačních sálů, které jsou již nyní vybaveny kamerami.


A rovněž na podzim by se v Česku měl objevit další kanál společnosti HBO. Bude vysílat filmy a seriály s komediálním zaměřením, čemuž odpovídá i název HBO comedy. K dispozici by měl být v kabelových a IPTV platformách.


Otazníky se vznášejí nad budoucností televize Top TV. Zastavila výrobu nových pořadů a letní schéma postavila na vysílání repríz. Stanice se potýká se ztrátou osmdesát milionů korun. „Majoritní vlastník rozhodl o možném prodeji této televize, která jako jediná na základě přidělené licence vysílá lifestylový program s možností přímé nabídky zboží a služeb prostřednictvím televizní obrazovky,“ oznámil tiskový mluvčí Top TV Marek Winkler. Za důvod finačního propadu uvádí nejasnosti okolo procesu digitalizace, která měla zajistit širší záběr dosahu stanice. Ta je nyní k mání za pětadvacet miliónů korun s tím, že nový majitel musí uhradit dosavadní ztrátu. Vážný zájem o koupi televize projevili tři zájemci.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .