Kde se bude vysílat příští vyhlášení cen TýTý?

Přímý přenos z vyhlášení výsledků ankety TýTý by se příští rok nemusel vysílat na prvním programu České televize, jak tomu bylo v předchozích letech, ale mohl by se objevit na TV Nova. Podle oficiálních vyjádření všech stran zatím není rozhodnuto, ale společnost Ringier, pod kterou spadá Týdeník Televize pořádající tuto zavedenou anketu, vede intenzivní jednání s oběma televizemi.

Spekulace o tom, že by Česká televize mohla přijít o anketu TýTý, se v televizních kruzích objevily poté, co odvysílala přenos z předávání televizních cen Elsa, které pořádá společnost Vachler Art Company. Ceny Elsa nejenže vzbudily řadu rozpaků, ale tím, že se jejich záběr do značné míry překrývá se zavedenou anketou TýTý, vzbudily údajně i nelibost společnosti Ringier.

„Anketa TýTý prochází v průběhu svého vývoje různými změnami, které přispívají k lepšímu naplnění cílů s ní spojených. Z toho důvodu jsme např. zavedli hlasování pomocí SMS, rozšířili jsme okruh tištěných periodik,kde bylo možno naléz hlasovací kupon ankety a v posledním ročníku jsme měli již dva televizní večery TýTý, kdy jeden byl nominační a druhý spojený s ceremoniálem předání vlastních cen vítězům ankety. Stejně tak připravujeme i změny v letošním ročníku,o kterých bude veřejnost včas informována. Tyto změny však nemají žádnou spojitost s tím, že se Česká televize rozhodla participovast na projektu cen Elsa,“ reagoval generální ředitel nakladatelství Ringier Tomáš Bohm.

Na otázku, zda tedy může potvrdit či vyvrátit, že se ceny TýTý přesunou na Novu, dodal: „Mrzí mne, že Vás moje odpověď neuspokojila, nicméně bližší informace Vám v současné době nepodám. Vše bude oznámeno s dostatečným předstihem.“

Ringier jedná s oběma televizemi

Nova projevuje zájem o anketu TýTý již delší dobu. Vedení televize údajně již v loňském roce nabízelo Ringieru, že Nova zruší svoje vlastní televizní ceny Anno, pokud se přenos z vyhlášení cen TýTý přesune na obrazovku nejsledovanější televize.

Kde se tedy slavnostní předávání cen TýTý odvysílá? V současnosti je jisté pouze to, že obě televize usilovně jednají s pořadateli. „Co se týče příštího ročníku Tý Tý, zatím Vám bližší informace poskytnout nemohu, protože Česká televize s partnery tohoto projektu v současné době vyjednává o koprodukční spolupráci. Zatím tedy není rozhodnuto, zda a v jaké podobě bude anketa Tý Tý v příštím roce odvysílána,“ řekl mluvčí ČT Martin Krafl a PR ředitelka TV Nova Miloslava Nováková se vyjadřuje v naprosto stejném duchu: „Ano, s pořadateli ankety vážně jednáme.“

O tom, že obě televize berou souboj o TýTý velmi vážně, svědčí i databáze ochranných známek na Úřadu pro průmyslové vlastnictví. Název TýTý má již od roku 1997 zaregistrována společnost Ringier, která anketu pořádá, ovšem za poslední měsíc se v databázi UPV objevily dvě nové žádosti o stejnou ochrannou známku. 12. listopadu podala žádost TV Nova a 2. prosince Česká Televize, obě si chtějí chránit název TýTý pro třídu 38, tedy rozhlasové a televizní vysílání.

Podle neoficiálních informací by se příští rok by měly výsledky výročních cen TýTý vysílat až v dubnu, po všech ostatních podobných anketách televizních osobností.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .