Hlavní program Olympijských her poběží na kanále ČT2

Vysílání z Olympijských her v Pekingu bude mít osvědčený formát. Hlavní program poběží na kanále ČT2, rozšířená nabídka přenosů či záznamů bude k dispozici na kanále ČT4 Sport. Přenosy ze zahájení a ukončení her by se mohly objevit na ČT1.

Letošní hokejový šampionát se přehoupl do druhé půle teprve o tomto víkendu, ale Česká televize se již nyní připravuje na Olympijské hry, které se uskuteční příští rok v čínském Pekingu. V minulých dnech proto zveřejnila první informace o schématu vysílání.


„Hlavní olympijský program poběží na kanále ČT2 a rozšířená programová nabídka přenosů či záznamů bude divákům k dispozici na kanále ČT4 SPORT. Přímé přenosy ze zahájení a ukončení Olympijských her mohou být po zvážení zařazeny do vysílání na ČT1,“ odkrývá plány České televize její mluvčí Martin Krafl.


Za své tak vzaly dohady, že by byl pro LOH vyhrazen jen digitální kanál ČT4 Sport. „Česká televize při vysílání přenosů či záznamů z této významné sportovní události dostojí všem zákonným požadavkům a licenčním podmínkám. Z tohoto důvodu není možné vyčlenit pro toto vysílání pouze digitální sportovní kanál ČT4 SPORT, jehož dostupnost nesplňuje podmínku celoplošnosti,“ vysvětluje Martin Krafl.


Jak jsme již psali v článku Digitalizace: Rada se brání u soudu, Prima a Nova vyčkávají, ČT přidává plyn, Česká televize chce část kmitočtů, na kterých v současnosti analogově vysílá kanál ČT2, vyhradit pro „veřejnoprávní multiplex“. V době, kdy se Olympijské hry v Pekingu uskuteční, ale síť analogových vysílačů ČT2 ještě nepozbude statutu sítě celoplošné. Proto také zůstane zachována osvědčená strategie olympijského vysílání České televize známá z minulosti.


Přesný rozsah, o kolik se sníží dostupnost signálu ČT2 v souvislosti s přechodem na digitální vysílání, bude znám až po výpočtu pokrytí digitálním a analogovým signálem v přechodném období (tj. v období souběžného analogového i digitálního vysílání). Analýzu nyní zpracovává Česká televize ve spolupráci s Českým telekomunikačním úřadem. Pokud by výsledky signalizovaly problémy v příjmu analogového signálu ČT2 nad přijatelnou mez, přizpůsobí ČT harmonogram přechodu na digitální vysílání tak, aby nebylo narušeno vysílání z Olympijských her.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .