ČT konečně prozřela a přesunula Moravce na nedělní poledne

radiotv22Všichni to věděli. Všechny průzkumy to dokazovaly a každá soudná televize se tak chovala. Pouze naše veřejnoprávní televize tvrdošíjně po dlouhá léta zařazovala hlavní diskuzní pořad kamkoliv jinam než na nejvýhodnější nedělní poledne. Teď již prozřeli i programoví šéfové v České Televizi, od první červencové neděle bude patřit Otázkám Václava Moravce pravidelně nedělní poledne.

Začněme u nás doma. Nova nasazuje svou Sedmičku v neděli ve 12:00. Prima si je vědoma své pozice soukromé dvojky a svoji Partii vysílá v neděli od jedné. A pokračujme u sousedů, slovenská veřejnoprávní televize startuje diskuzní pořad Za pět minut dvanáct jak jinak než v neděli za pět minut dvanáct. A co Markíza? Diskuzní pořad Na Tělo je vysílán hodinu po nedělním poledni. Ani Joj TV se nechová jinak, obdobu Sedmičky TV Nova nasazuje půl hodiny před nedělním polednem.

Ale podívejme se i k dalším sousedům, jejichž veřejnoprávní kanály mají ve své nabídce také diskuzní pořady. V Polsku jsou politické diskuze na programu v neděli ve 12:20, kdy je vysílán pořad Týden. V Rakousku má politika místo na programu ORF2, v jedenáct hodin přichází Hodinka s novináři, v poledne parlamentní magazín. A co v Německu? ARD pro své diváky připravuje Tiskový klub. A kdy? No přece úderem nedělního poledne.

Ćeská televize ovšem tato fakta dlouho nechtěla znát. Přes výsledky všech průzkumů a nehledě na zkušenosti ze zahraničí stále trvala na tom, že do přímého souboje se Sedmičkou na Nově nepůjde. Přestože diskuzní pořady na ČT od dob kultovního Co týden dal Oty Černého a Zuzany Bubílkové sváděly těžké boje s nízkou sledovaností, Česká Televize raději opakovaně měnila styl a moderátory diskuzního pořadu.

Až teď přichází změna, ale i při ní ČT projevila značnou dávku nejistoty. Místo aby podobný krok udělala rázně a se sebevědomím, nejdříve odvysílala minulou neděli na zkoušku Otázky Václava Moravce mimořádně v nedělní poledne. „Vzhledem k aktuální politické situaci zařazuje Česká televize diskusní pořad Otázky Václava Moravce v neděli 27. června t.r. na ČT1 mimořádně na 12.00 hodinu,“ vysvětloval mluvčí ČT Martin Krafl.

Teprve poté, co diváci nadšeně přivítali nový vysílací čas, vedení České televize prohlásilo mimořádný termín za trvalý. „Divácký ohlas potvrdil, že tento záměr vyvolal pozitivní odezvu a zájem občanů. Stejná úvaha vedla ke zprostředkování názorů osobností reprezentujících relevantní politické síly, které budou řešit vzniklou vládní krizi. Proto došlo k programovým přesunům pořadů redakce aktuální publicistiky, zejména přesunu pořadu Otázky Václava Moravce na vysílací čas v neděli od 12.00 hodin. Vzhledem k přiznivému diváckému ohlasu na tuto změnu bude tento přesun od 4. července t.r. trvalý,“ prohlásil včera Krafl v tiskové zprávě.

Že to ale trvalo.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .