Alternativní způsoby sledování hokejového šampionátu

Česká televize je tradičním poskytovatelem živých přenosů zápasů a dalších informací z hokejového šampionátu. Hokejovému fanouškovi se však lehce může stát, že se ocitne mimo dosah signálu kanálů ČT2 a ČT4 Sport, nebo prostě nebude moci v danou chvíli sledovat televizi. V tuto chvíli přijdou na řadu alternativní způsoby sledování hokejového šampionátu. Ten lze totiž sledovat i na jiných televizních kanálech, v rádiu a prostřednictvím mobilních telefonů.

V článku Televizní přenosy z hokejového MS s řadou novinek jsme si představili nabídku České televize, na jejíž obrazovkách budou mít hokejoví fanoušci i letos příležitost sledovat přímé přenosy, reportáže, rozhovory a další informace z Mistrovství světa v ledním hokeji. Může se však stát, že v danou chvíli bude hokejový fanoušek mimo dosah televizního signálu či přístupu na internet. V tom případě přijde vhod některá z alternativních možností sledování hokejového šampionátu.


Šampionát na obrazovce Slovenské televize
Stejně jako Česká republika je i Slovensko hokejovou velmocí, ve které se hokej těší velké popularitě. Tomu odpovídá i prostor, který Slovenská televize (STV) světovému šampionátu v hokeji věnuje. STV odvysílá 48 zápasů (18 ze záznamu), tedy více než Česká televize. Jelikož nemá k dispozici sportovní kanál, změní se zásadně struktura programu STV2 – Dvojky. Zde již před druhou hodinou odpolední začne hokejové vysílání a neskončí dříve než pozdě v noci. Čas v průběhu přestávek bude využit mj. pro zpravodajství z NHL Okienko NHL a sestřih historických mezníků slovenského a československého hokeje Čriepky hokejovej histórie.


STV rovněž vytvořila pro šampionát internetový speciál MS hokej 2007,  kde lze najít všechny potřebné informace z turnaje: zpravodajství, program vysílání, tabulky a statistiky, videa se sestřihem z utkání atp. Stejně jako Česká televize nabízí i STV možnost sledovat přímé přenosy zápasů na internetu. Tato služba je však chráněna tzv. geoochranou, takže bude k dispozici pouze z území Slovenska.


Dvojka je dostupná vzduchem na velké části Moravy a je zde rovněž součástí nabídky kabelových televizí.


Hokej na vlnách ČRo1 Radiožurnál
Ani ve vysílání Radiožurnálu není hokej žádným nováčkem. Radiožurnál jako jediné rádio u nás nabídne z letošního šampionátu přímé reportáže ze všech zápasů české reprezentace. U zápasů v základní skupině odvysílá ze všech utkání národního týmu přímou reportáž ze závěrečné třetiny. Utkání českého týmu v osmifinálové skupině zařadí do vysílání podle atraktivity soupeřů. Pokud reprezentace postoupí do čtvrtfinále, přinese Český rozhlas 1 – Radiožurnál všechny její zápasy od zahajovacího buly. Vývoj zbývajících střetnutí na šampionátu bude sledovat v přímých vstupech. Každý den v průběhu mistrovství najdou navíc hokejoví příznivci ve vysílání ČRo 1 – Radiožurnálu pestrou paletu zajímavostí, rozhovorů s hráči hvězdných jmen i reportáží ze zákulisí šampionátu. Přímo v dějišti šampionátu působí dvojice komentátorů Filip Šedivý a Tomáš Lörincz, kteří budou rovněž spolupracovat s moskevským zpravodajem Českého rozhlasu Petrem Vavrouškou.


Mistrovství světa v hokeji na mobilech O2
I letos dostanou hokejoví fanoušci možnost sledovat zápasy na mobilních telefonech. V rámci projektu Hokej TV přinese Telefónica O2 Czech živé videopřenosy zápasů na displeje mobilních telefonů svých zákazníků. Odvysílá tak všechny zápasy české reprezentace a dále všechny zápasy vysílané na programech ČT2 a ČT4 Sport. Předplatné služby na jeden den stojí 20 Kč, na týden 75 Kč a na měsíc 150 Kč. Se službou již nejsou spojeny žádné další poplatky. O Hokej TV jsme psali v dřívějších článcích Hokej TV – Přenosy hokejových zápasů v mobilech a na internetu a Mobilní TV od O2 nyní i v síti GSM.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .