Vysílače po TV Praha bude do konce roku užívat Top TV

radiotv22Rada pro rozhlasové a televizní vysílání na svém posledním zasedání udělila licenci pro pozemní vysílání projektu Televize Top TV společnosti United Teleshop s.r.o. Licence se vztahuje na vysílače bývalé TV Praha, konkrétně Praha – Strahov 28. kanál a Praha – Malešice 58. kanál. Nová licence má omezenou platnost pouze do 31. prosince 2005.

RRTV na svém posledním zasedání 10. listopadu 2005 udělila televizi TOP TV licenci Ru/225/05 k vysílání na bývalých frekvencích TV Praha. „Díky vstřícnému přístupu a maximálnímu nasazení profesionálů z Českých radiokomunikací si tuto televizní stanici se zaměřením na využití volného času mohou již od úterý 15. listopadu naladit diváci v Praze,“ říká Natálie Lišková z Top TV. Od tohoto data bude v provozu 28. kanál z vysílače Strahov a posléze i na 58. kanál z kóty Malešice.

Podle provozovatelů Top TV je programově tato stanice koncipována jako zábavně informační televize se zaměřením na využití volného času a s přímou nabídkou zboží a služeb. „Formou zábavných magazínů, živých studiových rozhovorů a interaktivních soutěží a kvízů mohou diváci získat komplexní informace z nejrůznějších oblastí lidské činnosti.“

Přestože byla Top TV původně považována za výhradně teleshoppingovou televizi, její reálný program není nekonečnou estrádou Horsta Fuchse. „Nebudeme vysílat jenom šoty s Horstem Fuchsem, jak by si mohl někdo pod pojmem teleshoppingový kanál představovat, ale i různé magazíny podobné pořadům Sama doma, Prima jízda, ale také motoristické pořady a podobně, kde budeme moci na rozdíl od ostatních televizí uplatňovat přímou nabídku. Jim to zákon zakazuje, nám to přímo přikazuje,“ prozradila v květnu RadioTV ředitelka Top TV Kateřina Fričová.

Nabídka zboží je prokládána magazíny se zaměřením na věci běžného života od finančního poradenství přes recepty na hunutí a rady pro zahrádkáře až po hudební novinky. Ve vysílání Top TV divák najde řadu známých jmen, moderovat budou Slávek Boura a Markéta Majerová, Eva Jurinová má na starosti výživu a medicínu, Jan Musil zvířata, Lucie Koňaříková módu a Honza Kovařík kola, káry a výkonné motory. Hudebním světem bude prováze Arthur Kačer a v otázkám bydlení poradí Hanka Kousalová.

Teleshoppingová televize je v současnosti šířena přes družici a v kabelových rozvodech. Majitelé satelitních příjmačů ji najdou na satelitu Eurobird-1 28,5°E na frekvenci 12,607 GHz. Z váznamných kabelových operátorů šíří program Top TV zatím pouze síť Karneval, která ji zařadila do nabídky Mini. Naladit ji můžete také na internetové adrese www.top-tv.cz.

Vlastníkem licence Top TV je společnost United Teleshop s.r.o. ovládaná firmou Stanford, která spadá pod skupinu podnikatele Karla Komárka. Rada pro RTV již na jaře schválila, že společnost Stanford, jejímž jediným vlastníkem je K & K Capital Group podnikatele Komárka, může získat 34 procent akcií firmy. „Hledali jsme investora. I když to bude televize dělaná velice úsporně, tak se pořád bavíme o řádech desítek a desítek milionů korun, co stojí začátek,“ řekla RadioTV Fričová. 34 procent je maximální hranice, kterou zákon povoluje v prvních dvou letech platnosti licence.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: