Škatulata, hejbejte se! Televizní tvůrci nezůstávají věrni jediné stanici

ozzak Na dveře začíná klepat jarní televizní sezóna, komerčně druhá nejsilnější v roce. Jednotlivé stanice už tradičně posilují svá programová schémata, aby zaujaly co největší publikum, které jim přinese zisk ze spotů inzerentů. Letošní jaro na tuzemských obrazovkách bude více opatrné než kdy jindy. Televize nás neohromí plejádou nákladných nablýskaných show, spíše vsází na levnější formáty, kde jim výhodně vyjde poměr nižších nákladů a osloveného obecenstva.

Zajímavým úkazem přicházející sezóny je i rozkročení mnohých osobností tuzemského šoubyznysu k více projektům na různých stanicích. Exkluzivní pracovní smlouvy se v českých luzích a hájích moc nenosí a tak se drtivá většina umělců nemůže stát jasně definovanou tváří té které televize. Nejvýraznější výjimkou je moderátor Leoš Mareš, který se stal ikonou nejsledovanějšího domácího kanálu a tak není divu, že s ním TV Nova nedávno podepsala výhradní smlouvu na roky 2010 a 2011. Prvním eventem, kterým v letošním roce Mareš novácké diváky provede, bude již tuto sobotu udílení výročních cen Anno 2009.

Jiní tuzemští umělci vizuální příslušnost k jediné stanici neřeší. Martin Dejdar se tak objeví v nové řadě sitcomu Comeback na Nově a spolu s Kateřinou Hrachovcovou i v kabaretní talkshow Mazec na TV Barrandov. Halina Pawlovská měla na českých obrazovkách více než roční pauzu (nepočítáme-li jednotlivá vystoupení například v soutěži Pretty Woman). Po svých úspěšných projektech Žito, Zanzibar či Banánové rybičky se v květnu vrátí na obrazovky České televize se svým autorským pořadem Mamba show. Ale už o dva měsíce dřív bude mít pravidelný pořad i na TV Barrandov – a to kulinářskou soutěž Prostři pro tři.

Nejmladší digitální televize nejen nové hvězdy do svých projektů získává, ale o své objevené tváře se musí dělit. Miloš Knor, který se spolu se Zuzanou Bubílkovou stal výraznou značkou Barrandova, dezertuje po silvestrovském zastavení v České televizi na konkurenční Primu, aby tam v týdenním intervalu moderoval castingovou seznamku Rande naslepo. Zůstává ale i součástí zmiňované dvojice, která připravuje pro TV Barrandov nepravidelnou talk show Hašteření, které se objeví již tuto sobotu v souvislosti s připomínkou Vítězného února.

Nejen tváře před kamerou mění své chlebodárce. Scénáristka Eva Papoušková prorazila díky úspěchu Pojišťovny štěstí – prvního původního seriálu na Nově, jehož závěrečná pátá řada začíná v neděli 7.března. Zároveň na Primě poběží za několik týdnů její nový seriál Zázraky života z prostředí kliniky asistované reprodukce. Nad jeho uvedením bude bdít nová šéfproducentka původní tvorby na Primě Šárka Baborovská, donedávna producentka dlouhodobě nejúspěšnějšího televizního projektu v zemi – Ordinace v růžové zahradě (TV Nova).

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .