RTA upravila své vysílací schéma

RTA (sdružující RTA Zlín, RTA Ostrava, RTA Jižní Čechy, RTA Jižní Morava a RTA Východní Čechy) od 15.ledna 2007 upravuje své programové schéma, kterým tak „chce uvést vysílání do souladu se základní programovou specifikací dle platných licencí.“ Novými pořady jsou „Zprávy z regionů“ a „Host dne“. Plánují se i dramaturgické změny v koprodukčních pořadech s televizí Óčko.

Vysílání zahajuje RTA v 16:00 pořadem Zprávy z regionů, následuje Host dne (16:20) a koprodukční pořady Jízda (16:40), Inbox (17:00). Tradiční Minuty regiony pak začínají v 17:45. Ráno (7:00 – 8:00) jsou zpravodajské pořady reprízovány. Bližší informace o pořadech uvedla RTA ve své tiskové zprávě: „Zprávy z regionů jsou zpravodajským pořadem s informacemi z různých regionů. Host dne je rozhovor s různými osobnostmi z regionů nebo v regionech působící. Nové formáty jsou vyráběny TV Fatem Brno ve spolupráci s dalšími regionálními vysilateli sdruženými v síti RTA.“  RTA plánuje v budoucnu zařazovat další již dříve slíbené pořady s regionální tematikou. Při koprodukčním vysílání se již neobjevuje logo Óčka, je překryto logem RTA. I nadále jsou součástí obrazu titulky se zprávami.


TV Prima je připravena plnit rozhodnutí RRTV. Jak jsme již psali dříve, od 3.února upravuje své vysílací schéma i TV Prima. Její programy budou začínat přesně v 16:00, aby nebyly pořady přerušovány v jejich polovině. Prima TV se zároveň dohodla s regiony sdruženými ve společnosti Regio media a s Genus TV na tom, že od února 2007 přesune vysílání regionálního zpravodajství z času před 19. hodinou na 11 minut před 18. hodinou.


TV Prima oceňuje, že se RRTV zabývá obsahem vysílání RTA, protože podle ní „obsah vysílání RTA je v rozporu s jejich licenčními podmínkami – základními programovými specifikacemi a závaznými programovými skladbami jednotlivých vysílatelů RTA. Prima TV si není vědoma toho, že by licenční podmínky regionů RTA znaly termín „náběhové schéma,“ jak se o něm zmiňuje tisková zpráva RTA ze dne 10.1.2007, a považuje mimo jiné i z tohoto důvodu šíření programu stanice Óčko za protiprávní.“


Média a svět: Problémy na Primě


V neděli 21.ledna uvede zpravodajský kanál ČT24 pořad „Média a svět“, jehož tématem bude právě spor mezi RTA a TV Prima. Ve studiu se potkají generální ředitel TV Prima Aleksandras Česnavičijus, majitel RTA Jaroslav Berka a předseda Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Václav Žák. Premiéru můžete zhlédnout v 16:30, reprízu pak týž den v 23:30. Program bude k dispozici i na webovém archivu ČT24.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .