Parlamentní televize 24.cz začne vysílat v říjnu

Na konci října se televizní diváci se sklony k masochismu mohou těšit na zahájení vysílání satelitní a kabelové televize 24.cz, která chce přenášet výhradně přenosy z parlamentu České republiky. Oficiální start byl naplánován na 28. října, v tento den by mělo být odstartováno zkušební vysílání z obou komor českého parlamentu.

Podle magazínu Parabola.cz se program se objeví v nabídce mini největšího provozovatele kabelové televize v České republice UPC a také objeví v nabídce digitální satelitní placené televize UPC Direct (Astra 19,2°E). „Odstartování řádného vysílání chystáme kolem 17. listopadu,“ sdělil na dotaz ČTK Leoš Pohl ze společnosti Region Media, která stanici provozuje.

Kanál 24.cz má v plánu vysílat nekomentované přímé přenosy a záznamy z jednání Poslanecké sněmovny a podle zájmu se bude program dále rozšiřovat. „Bude to znamenat nejen nezkreslenou prezentaci jednání obou komor, ale i názorů politiků.“. Původní myšlenka na vznik parlamentního TV kanálu vznikla před dvěma a půl lety a podíl na něm měla UPC, jejíž mluvčí František Malina sdělil, že k myšlence firmu přivedly výsledky průzkumu trhu. „Domácí divák se o politiku zajímá. A svým způsobem jde i o službu veřejnosti.“

Podle Parabola.cz nemá UPC ve společnosti Region Media žádný majetkový podíl, podpora 24.cz má jen technický charakter, zejména v zabezpečení signálu. „Řádově se pohybuje ve výši milionů korun,“ řekl magazínu Malina.

Vlastník společnosti Region Media věří že kanál 24.cz se brzy objeví i v dalších kabelových sítích. Podle jeho slov bude provozovatel žádat i o licenci na vysílání v rámci digitální pozemní televize.

Licenci k satelitnímu šíření programu 24.cz získala společnost Region Media na 12 let již v polovině června od RRTV. „V družicové a kabelové verzi je možno program charakterizovat jako nízkorozpočtový, pohybující se řádově v několika desítkách milionů korun,“ dodal Pohl.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .