Nové televizní kanály míří na české obrazovky

Desítky televizních stanic, které vysílají pro český trh, dostanou v dohledné době další konkurenty. Tuzemští diváci se v dohledné době mohou těšit na novinky mezi hudebními, filmovými, erotickými i dětskými kanály. Zdaleka ne každý z nich se však dostane do sítí všech televizních operátorů v Česku.

Proslulá hudební stanice MTV plánuje vytvořit speciální mutaci pro české a slovenské diváky. Na obrazovkách by se měla objevit v příštím roce. Serveru Czech Business Weekly online to potvrdil Bhavneet Singh, úřadující šéf divize MTV, která se zabývá rozvojem nových trhů.


Přitom ještě před dvěma lety MTV od tehdejších plánů na spuštění česko-slovenské verze ustoupila. Nyní u nás hledá regionálního partnera z několika potencionálních, který by se s ní na přípravě lokální stanice podílel. „MTV dodá značku, hudbu a programovou nabídku. Partner pak regionální know-how a zkušenosti na trhu,“ uvedl Singh. Nový kanál přidělá vrásky na čele společnosti Mafra, která na televizním trhu úspěšně působí s velmi dobře zavedeným kanálem určeným stejné cílové skupině- TV Óčko.


Úplně nejmladším divákům je určena odnož dětského kanálu Jetix – Jetix Play. Je zaměřen na malé diváky do tří let, vysílá pro ně jednoduché příběhy, které je dokáží zaujmout. Zatím je k dispozici v anglické verzi, od dubna bude zhruba polovina pořadů opatřena českým dabingem. Jeho podíl se bude postupně zvyšovat, až pokryje celodenní dvanáctihodinové vysílání. Tento kanál se vyvinul ze zhruba stominutového bloku Jetix play, který byl vysílán na Jetixu od loňského jara v čase od šesté hodiny ranní.


Sedmý kanál ze svého portfolia představí společnost HBO Česká republika, spol. s r.o. (v současnosti nabízí dva filmové kanály HBO, dva kanály Cinemax, AXN a dokumenty vysílající Spektrum). Novou licenci nyní získala pro kanál HBO Comedy, který bude úzce zaměřen na snímky komediálního žánru. Ještě jedna aktualita z „kuchyně“ této společnosti: Kanál AXN, vysílající akční a dobrodružné filmy a seriály, byl v letošní první jarní den zařazen největším tuzemským kabelovým operátorem UPC do rozšířené nabídky Klasik. Dostává se tak k další významné skupině diváků, což může výrazně zvýšit jeho atraktivitu pro reklamní zadavatele.


Do Česka vstupuje i silná skupina Playboy TV international. Zájemcům o lechtivou podívanou dává na výběr ze tří stanic – erotické Playboy TV a dvou pornokanálů Private Spice a Adult Channel. První dva jmenované lze již nyní nalézt v nabídce satelitní platformy Digi TV. Informoval o tom server Parabola.cz.


O tom, které z nových stanic objevíte na svých obrazovkách, rozhodnou jednání mezi jejich provozovateli a kabelovými, IPTV a satelitními operátory. Konkurence na zdejším trhu je silná a zdaleka ne všechny kanály se objeví ve všech dostupných sítích. Je proto vhodné pravidelně sledovat webové stránky právě vašeho providera, abyste včas obdrželi informaci o rozšíření programové nabídky.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .