Miss ČR pomohla Nově k dalšímu zlepšení

radiotv22Televize Nova si v minulém týdnu opět vylepšila letošní rekord sledovanosti, v prime timu dokonce atakovala psychologickou hranici 50 procent. Podíly obou programů České televize i Primy klesly a ČT2 v prime timu zaznamenala jeden z nejnižších výsledků posledních let. Vyplývá to z výsledků elektronického měření sledovanosti společnosti Mediaresearch, které zveřejnila Asociace televizních organizací.

Nova opět rekordní

Podíl Novy v týdnu od 12. do 18. dubna stoupl z 42,66 na 44,68 procenta. V hlavním vysílacím čase od 19 do 23 hodin Nova posílila ještě více – oproti předchozímu týdnu si polepšila z 45,18 na 49,33 procenta. Nejsilnější diváckou skupinou Novy byly ženy starší 15 let, a to jak z celodenního hlediska, tak v prime timu. Nova obsadila všechna místa žebříčku 20 nejsledovanějších pořadů týdne napříč televizními stanicemi. „Podíl blížící se 50 procentům v hlavním vysílacím čase potvrzuje naši vedoucí pozici na trhu a správnost našeho vysílacího schématu. I nadále se budeme snažit divákům nabídnout co nejatraktivnější program. Jsem přesvědčen, že během následujícího měsíce se mají skutečně na co těšit,“ říká k rekordním výsledkům generální ředitel TV Nova Petr Dvořák.

Nejvíce diváků zaujaly pondělní Televizní noviny, které sledovalo 37,8 procenta všech diváků starších 15 let. Nedělníní hlavní zpravodajská relace dosáhla sledovanosti 35,2 procenta. Třetí místo získaly středeční TN se sledovaností 33,5 procenta. Velmi dobře si vedl nesoutěžní díl show Česko hledá SuperStar (32,8 procenta) a do Top 10 se probojoval také slavnostní večer z vyhlášení Miss ČR, který si nenechalo ujít 31,5 procenta dospělých diváků.

Místo nahoře potvrdilo dobrý výsledek

České televizi minulý týden klesl podíl u obou kanálů. Program ČT1 zaznamenal pokles z 21,71 na 21,4 procenta, v prime timu z 23,66 na 22,33 procenta, ale přesto se ČT1 po několika týdnech vrátila na druhou příčku před Primu. Kanál ČT2 si oproti předchozímu týdnu pohoršil z 7,79 na 6,79 procenta. V prime timu podíl druhého programu klesl na pouhých 4,47 procenta. Program ČT1 sledovaly nejvíce děti ve věku od čtyř do 14 let, kanál ČT2 muži starší 15 let.

Nejsledovanějším pořadem ČT1 minulého týdne byly Události, sledovalo je 21,9 procenta diváků. Velmi dobře si vedl i druhý díl nového seriálu Místo nahoře, který s 21,2 procenty obsadil druhou příčku. Následovaly pondělní Události s ratingem 19,9 procenta a úterní s 19,3 procenty. Na konci první desítky nalezneme ještě dva filmy, páteční komedia Fantomas se zlobí (14,8 procenta) a úterní drama Bídníci (12,6 procenta).

Na ČT2 byl nejsledovanější nedělního hokejového utkání Česko – Rusko. Jeho třetí třetina dosáhla sledovanosti 9,3 procenta a ostatní části tohoto přenosu obsadily dalších pět pozic v žebříčku.

Prima ztrácí i ženy

Televizi Prima minulý týden opět nepatrně klesl podíl na trhu – z 21,96 na 21,22 procenta – a znamenalo to pro ni ztrátu druhé pozice. Pokles se projevil také v prime timu, kdy Prima klesla z 20,05 na 19,42 procenta. Stanici sice nejvíce sledovaly ženy starší 15 let, ale ani v této skupině se Primě nepodařilo porazit ČT1.

Nejsledovanější pořad TV Prima v minulém týdnu asi nikoho nepřekvapí. Další díl seriálu Třicet případů majora Zemana sledovalo 16,2 procenta dospělých diváků. Na dalších místech figuruje úterní a pondělní Zpravodajský deník (15,9 resp. 15,8 procenta. Seriál Rodinná pouta pokračuje v mírném poklesu, jeho úterní část sledovalo 14,9 procenta, čtvrteční pak 13,3 procenta dospělých diváků.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .