KPN prodala tuzemskou kabelovou společnost Intercable

radiotv222Nizozemská telekomunikační společnost KPN prodala druhou největší kabelovou společnost v ČR Intercable konsorciu Betbari Holding vedeném JP Morgan. KPN v Intercable prostřednictvím divize Vision Networks držela stoprocentní podíl. KPN neposkytla žádné finanční podrobnosti transakce, kterou ještě budou muset schválit české regulační úřady.

Společnost tímto krokem dokončila prodej svých kabelových aktivit s výjimkou jedné malé sítě v Polsku. Díky prodeji sníží svůj dluh celkem o zhruba 630 miliónů eur. Firma dále uvedla, že společnost Betbari Holding je vlastníkem třetího největšího kabelového operátora v ČR TES Media. TES Media uvádí jako své majoritní vlastníky finanční fondy Baring Communications Equity a JP Morgan Partners. JP Morgan měla do 26. července na jednání s KPN o koupi Intercable exkluzivitu.

Generální ředitel Intercable Luboš Řežábek řekl, že v pátek podepsaná smlouvá podléhá schválení Úřadem na ochranu hospodářské soutěže a do té doby bude společnost fungovat pod stávajícím akcionářem. Úřad, který již měl žádost obdržet, však podle něj nemá žádný důvod transakci zamítnout. Betbari je firma, kterou JP Morgan Partners založila speciálně pro tento obchod, doplnil. Podle jeho slov zatím není jasné, zda se Intercable sloučí s TES Media. „Zatím jsem s novými akcionáři nejednal,“ uvedl.

Intercable má podle informací ČTK zhruba 200.000 zákazníků kabelové televize, kterou nabízí ve 20 městech. V dosahu sítí firmy je celkem 350.000 domácností. Podle neoficiálních zdrojů se bude nový vlastník snažit sloučit Intercable s TES Media, čímž by vznikl subjekt se zhruba 300.000 zákazníky, který by mohl konkurovat jedničce na trhu, společnosti UPC ČR. Ta má okolo 380.000 klientů.

Společnost KPN nyní prodává některá aktiva a snižuje počet zaměstnanců, aby se mohla lépe vypořádat se splácením vysokého dluhu, který vznikl kvůli vlně akvizic a koupi nákladných licencí na provozování mobilní sítě třetí generace.

KPN je vedle švýcarské společnosti Swisscom členem konsorcia TelSource, které je partnerem Českého Telecomu. TelSource má na českém operátorovi podíl zhruba 27 procent, chce jej však v rámci privatizace Telecomu prodat.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .