Sledovanost Novy klesá, Prima zaznamenala rekord

radiotv22Největší propad sledovanosti zaznamenala v 9. týdnu TV Nova, jejíž podíl na trhu se značně přiblížil psychologické hranici 40 procent. Nejvíce z toho těžila ČT2 a dařilo se také Primě, která ovšem stále mírně ztrácí na ČT1. Vyplývá to z výsledků peoplemetrového měření sledovanosti společnosti Mediaresearch, které zveřejnila Asociace televizních organizací.

Nova: Zpravodajství dominuje

Podíl Novy v týdnu od 23. února do 29. února u divácké skupiny D15+ klesl oproti předchozímu týdnu o dva a půl procentního bodu na 40,14 procenta. Ještě větší propad zaznamenala Nova v hlavním vysílacím čase od 19 do 23 hodin, kde oslabila o téměř pět procentních bodů na 41,49 procenta. Nejsilnější diváckou skupinou Novy byly ženy starší 15 let. Zpravodajské pořady Novy obsadily téměř kompletní žebříček dvaceti nejsledovanějších pořadů týdne napříč televizními stanicemi, na dvacátou příčku se vtěsnaly nedělní Události na ČT1.

Nejúspěšnějším pořadem Novy byly jednoznačně Televizní noviny, které ovládly prvních sedm příček žebříčku Top 10 TV Nova. Nejúspěšnější bylo jejich pondělní vydání s ratingem 40,9 procenta, těsně následováno úterním vydáním, které zaujalo 40 procent dospělých diváků. Zbytek první desítky vyplnily tři vydání Sportovních novin.

ČT: AC Milán přitáhl diváky

Česká televize minulý týden výrazně zvýšila podíl u druhého programu z 7,4 na 9,36 procenta. V prime timu podíl ČT2 oproti předchozímu týdnu stoupl dokonce o necelé čtyři procentní body – z 5,9 na 9,61 procenta. Oproti tomu podíl ČT 1 minulý týden klesl o tři desetiny procentního bodu na 22,69 procenta. V prime timu druhý program dosáhl podílu 24,48 procenta. Kanál ČT 1 nejvíce sledovaly děti ve věku od čtyř do 14 let, program ČT 2 zase muži starší 15 let.

Tradičně nejúspěšnějším pořadem ČT 1 byly Události, konkrétně jejich nedělní vydání, které dosáhlo sledovanosti 25,3 procenta. Do první desítky se kromě hlavních zpravodajských relací probojoval ještě probojoval ještě šestý díl seriálu Černí baroni (19,5 procenta), soutěžní pořad Hodina pravdy (18,9 procenta) a Cestománie, kterou tentokrát sledovalo 16,4 procenta dospělých diváků.

Na ČT 2 diváky nejvíce zaujal první poločas fotbalového zápasu Ligy mistrů mezi Spartou Praha a AC Milán. První poločas sledovalo 10,8 procenta diváků, druhý 8,8 procenta. O druhou příčku se podělily pořady Jak stvořit lidskou bytost a Noc, kdy zemřela Diana. Oba dosáhly shodnou sledovanost 8,9 procenta diváků.

Prima: Major Zeman porazil Černé barony

Televizi Prima minulý týden stoupl podíl na trhu, oproti posledním výsledkům o necelý jeden procentní bod z 21,4 na 22,25 procenta. Nárůst zaznamenala také v hlavním vysílacím čase, kde se její podíl zvýšil z 19,5 na 20,5 procenta. Nejsilnější diváckou skupinou byly ženy starší 15 let, pouze v této nejvěrnější skupině Prima předstihla program ČT1.

Nejsledovanějším pořadem Primy byl nedělní Zpravodajský deník. Hlavní zpravodajskou relaci sledovalo rekordních 21,4 procent všech televizních diváků starších 15 let. Jde o druhý nejsledovanější pořad Prima TV v roce 2004 a o nejsledovanější zpravodajskou relaci Prima TV za dobu elektronického měření sledovanosti. Druhou příčku obsadil sedmý díl seriálu Třicet případů majora Zemana, který dosáhl sledovanosti 19,6 procenta, což je více než minulý týden dosáhl premiérově uváděný seriál Černí baroni.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .