Sledovanost České televize stoupá, a Nově to vadí

radiotv222S údivem konstatuji, že v sobotu 8. března 2003 v pořadu Volejte řediteli dr. Vladimír Železný, generální ředitel TV NOVA, pokládal za vhodné veřejně komentovat průběh výběrového řízení na generálního ředitele České televize. Doslova prohlásil: „ono provizorium … někomu vyhovuje a takto to bylo tudíž zakonzervováno“. Z citovaného vyjádření je patrné, že přinejmenším jemu momentální situace v České televizi nevyhovuje.

Důvody jsou nasnadě. Česká televize v současnosti funguje jako konsolidovaný a úspěšný podnik. Poprvé za dobu své existence předložila veřejnosti jasně formulovanou a do konkrétních položek dovedenou programovou strategii. Je bez dluhů, pracuje podle schváleného a vyrovnaného rozpočtu a především: získává stále příznivější divácký ohlas. V lednu 2003 byl její celodenní podíl na zájmů diváků 28,13%, v únoru 2003 už 29,65%. V hlavních večerních vysílacích časech tento podíl rostl ještě rychleji: v lednu letošního roku činil 28,20%, v únoru již 30,67%. Ve stejné době klesl podíl TV NOVA z celodenního průměru 44,27% (leden 2003) na 43,82% (únor 2003) a v hlavních večerních vysílacích časech z 48,68% (leden 2003) na 46,67% (únor 2003), tedy celkově v prime time o více než dvě procenta během jediného měsíce. To vysvětluje zájem dr. Vladimíra Železného o rychlé obsazení postu generálního ředitele České televize.

Nevěřím pomluvám, podle nichž TV NOVA v uplynulých měsících investovala nezanedbatelné finanční částky na podporu uchazečky o místo generální ředitelky České televize Jany Kasalové. Z veřejných vystoupení dr. Vladimíra Železného však soudím, že by mu přišlo velmi vhod, kdyby v čele České televize při současném trendu vývoje na našem mediálním trhu opět stanul někdo, kdo bude mít pochopení pro obchodní zájmy TV NOVA.

Petr Klimeš

Prozatímní ředitel České televize

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .