Nové schéma nepomohlo Primě porazit ČT1

radiotv222České televizi se minulý týden podařil rekordní tah na diváky. Podíl prvního programu ČT vystoupal především díky kvalitním pořadům v prime timu. Mírně si polepšila také Prima, ale té se ani po nasazení jarního programového schématu nepodařilo překonat v podílu na trhu hranici 20 procent. Podíly Novy a ČT2 minulý týden klesly. Vyplývá z elektronického průzkumu sledovanosti společmosti Mediaresearch, které zveřejnila Asociace televizních organizací.

Megafilm Novy ohrozila Hodina pravdy

Podíl Novy u diváků starších 15 let v týdnu od 31. března do 6. dubna klesl z 44,05 na 43,46 procentních bodů. V hlavním vysílacím čase od 19 do 23 hodin si Nova mírně polepšila na 43,76 procenta, ale i to je o procentní bod méně než v předchozím týdnu. Nejsilnější diváckou skupinou Novy byly ženy starší 15 let, a to jak z celodenního hlediska, tak v prime timu. Nova obsadila 19 z 20 míst žebříčku nejsledovanějších televizních pořadů týdne napříč televizními stanicemi. Jedno místo opět patří seriálu ČT Četnické humoresky, který v tabulce TOP 20 pomalu, ale jistě stoupá vzhůru. Minulý týden se vyšplhal až na osmou pozici.
Nejsledovanějším pořadem Novy byly nedělní Televizní noviny. Sledovalo je 36,1 procenta všech televizních diváků starších 15 let. Úterní hlavní zpravodajská relace Novy zaznamenala sledovanost 34,5 procenta, středeční TN dosáhla sledovanosti 34,0 procenta. Do první desítky se ještě probojovaly úterní Sporotovní noviny (28,2 procenta), nedělní seriál Kobra 11 (26,9 procenta) a úterní relace o počasí po Sportovních novinách (26,3 procenta). Nova měla problémy zaujmout sobotním megafilmem Patriot (sledovanost 19,9 procenta), od kterého diváci utíkali k soutěži Hodina pravdy na ČT1.

Nové řadě Četnických humoresek se daří

České televizi se minulý týden vyloženě dařilo. Podíl prvního programu se vyšplhal z 20,87 na 23,24 procenta. Nárůst byl markantní hlavně v prime timu, kde si ČT1 polepšila z 23,11 na 26,81 procenta, což je její nejlepší výsledek za posledních 15 měsíců. Na tom se nejvíce podílel čtvrtek s Četnickými humoreskami, kdy ČT1 s přehledem zvítězila i nad Novou. Podíl programu ČT2 minulý týden klesl z 10,19 na 6,99 procenta, v prime timu z 9,56 na 5,24 procenta. Zatímco první program sledovaly především děti ve věku od čtyř do 14 let, druhý byl tradičně doménou mužů starších 15 let. Vysvětlení je logické, na ČT2 začaly přenosy finále hokejové extraligy.
Na ČT1 byl minulý týden nejsledovanějším pořadem čtvrteční seriál Četnické humoresky, který vidělo 29,5 procenta všech televizních diváků starších 15 let. Překvapivě vysoké sledovanosti dosáhla také páteční pohádka Jak si zasloužit princeznu (19,8 procenta) a sobotní soutěž Hodina pravdy (19,5 procenta). V první desítce je ještě pondělní seriál Ranč U Zelené sedmy (19,1 procenta) a hlavní zpravodajská relace Události. Tabulku pořadů na ČT2 vede nedělní přenos druhé třetiny finálového zápasu hokejové extraligy mezi Pardubicemi a Slávií (6,8 procenta). Následuje přenos sobotní třetí třetiny prvního finálového zápasu extraligy (6,7 procenta) a středeční film Stará puška (6,5 procenta).

Telebazar na Primě začal dobře

Televize Prima zřejmě zažila první dubnový týden zklamání. Uvedení jarního programového schématu se nesetkalo s očekávaným efektem, i když jde možná jen o moment překvapení a diváci jej dostatečně ocení až v dalších týdnech. Podíl Primy minulý týden stoupl z 18,82 na 19,99 procenta. V prime timu byl růst markantnější, z 18,26 na 19,65 procenta. Nejsilnější diváckou skupinou byly ženy starší 15 let, ale ani u nich Prima nezískala větší podíl na trhu než první program České televize. Asi největším zklamáním byl propad seriálu Žena za pultem, který Prima od pátku znovu reprízuje v hlavním vysílacím čase od 20 hodin.
Nejsledovanějším pořadem Primy minulého týdne byl úterní film Vesničko má středisková. Sledovalo jej 16,9 procenta všech televizních diváků starších 15 let. Nedělní talk show Jiřího Krampola Nikdo není dokonalý zaznamenala sledovanost 14,6 procenta a středeční úvodní díl normalizačního seriálu Druhý dech vidělo 14,4 procenta diváků. Do TOP 10 se ještě dostaly Zpravodajské deníky a sobotní film Julie Lescautová (11,9 procenta). Ženu za pultem v pátek sledovalo 5,7 procenta diváků, rovněž páteční premiéra nového pořadu Telebazar se Zdeňkem Izerem dosáhla výrazně lepší sledovanosti 9,8 procenta.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .