Nova bodovala s arénou Sazky, Prima s Rodinnými pouty

radiotv22V žebříčcích nejsledovanějších pořadů se minulý týden objevilo několik novinek. V první řadě zabodoval záznam z otevření Sazka Arény na Nově a velmi slibný nástup zaznamenala Prima u svého seriálu Rodinná pouta. Přesto sledovanost všech tří nejsledovanějších televizí poklesla a vydělal na tom druhý program České Televize, jehož sledovanost proti předchozímu týdnu stoupla o dva procentní body. Vyplývá to z elektronického průzkumu sledovanosti společnosti Mediaresearch, které zveřejnila Asociace televizních organizací.

Sazka Aréna bodovala

Podíl Novy u divácké skupiny D 15+ v týdnu od 22. do 28. března klesl o půl procentního bodu na 42,08 procenta. V hlavním vysílacím čase od 19 do 23 hodin se podíl na trhu prakticky nezměnil, když ji sledovalo 45,89 procenta dospělých diváků. Nejsilnější diváckou skupinou byly jak z celodenního hlediska tak v prime timu ženy starší 15 let. Nova tradičně obsadila kompletní žebříček dvaceti nejsledovanějších pořadů týdne napříč televizními stanicemi, do kterého se tentokrát vešly hned čtyři nezpravodajské pořady.

Nejsledovanějším pořadem Novy uplynulého týdne byly úterní Televizní noviny. Sledovalo je 36,7 procenta všech televizních diváků starších 15 let. Čtvrteční TN vidělo 36,0 procenta diváků a třetí příčku obsadil nedělní záznam ze slavnostního otevření Sazka Arény, který si nenechalo ujít 35,4 procenta diváků starších 15 let. Do první desítky se kromě zpravodajských relací probojovala ještě show Česko hledá SuperStar, pro niž dosud nejvyšší dosažený rating 34,3 procenta znamená páté místo.

ČT2 se zase zvedá

České televizi klesl podíl ČT1 z 21,39 na 20,74 procenta. Pokles byl znatelný i v prime timu: z 21,79 na 20,66 procenta. Naopak druhý program zaznamenal růst ze 7,89 na 9,92 procenta, v hlavním vysílacím čase z 6,2 na 8,5 procenta. Nejsilnější divákou skupinou ČT1 byly děti ve věku od čtyř do 14 let, druhý program nejvíce sledovali muži starší 15 let.

Nejúspěšnějším pořadem ČT1 byly sobotní Události, které sledovalo 19,5 procenta diváků starších 15 let. Následují čtvrteční Události (18,9 procenta) a seriál Černí baroni, který dosáhl sledovanosti 18,6 procenta. V Top 10 je tradičně Cestománie (9. příčka za 15,3 procenta) a zajímavého výsledku dosáhl i čtvrteční Večerník z Čech (12,7 procenta).

Na ČT2 bylo nejsledovanějším pořadems sedmé semifinále hokejové extraligy mezi Spartou a Slavií, které dosáhlo ratingu 7,2 procenta na skupině D15+. Dařilo se opět pondělnímu dokumentu Hitler a holocaust. 6,6 procenta diváků znamenalo v minulém týdnu druhou příčku v Top 10 ČT2. Na třetí příčce se umístil nedělní přenos z krasobruslařského MS v Německu.

Rodinná pouta bodovala, ale Prima ztrácela

Přestože TV Prima v minulém týdnu vytáhla do boje s vlastním původním seriálem, proti předchozímu týdnu poněkud ustoupila ze svých rekordních pozic. Její podíl klesl v celodenních číslech o procentní bod na 21,78 procenta a v prime timu spadl z minulých 22,15 na 21,09 procenta. Primu nejvíce sledovaly ženy starší 15 let a v této divácké skupině stanice opět porazila konkurenční první program veřejnoprávní České televize.

Po nekolika týdnech musel Major Zeman uvolnit pozici nejsledovanějšího pořadu novému seriálu z produkce TV Prima Rodinná pouta. Jeho první díl sledovalo v úterý 20,5 procenta dospělých diváků a i když sledovanost druhého dílu poklesla na 16,6 procenta, stačilo ta na druhou příčku. Až třetí skončil tentokrát seriál Třicet případů majora Zemana, jehož devátý díl si nenechalo ujít 16 procent diváků starších 15 let. Kromě hlavních zpravodajských relací se v Top 10 s ratingem 13,5 procenta po delší době objevil také zábavný pořad Nikdo není dokonalý, který ještě před rokem spolehlivě ovládal žebříčky sledovanosti na TV Prima.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .