ČT2 se vrací k normálu, Prima stále stoupá

radiotv22Lyžařská sezóna skončila, Sparta Praha byla vyřazena z Ligy mistrů a ČT2 se poroučela tam, kde je zvyklá. Její podíl na trhu po delší době klesl hluboko pod deset procent a vydělaly na to všechny ostatní celoplošné stanice. Nezajímavější výsledek zaznamenala Prima, v týdnu od 15. do 21. března dosáhla největšího podílu na trhu v roce 2004. Vyplývá to z výsledků elektronického měření sledovanosti společnosti Mediaresearch, které zveřejnila Asociace televizních organizací.

Tenkrát na východě zahájilo úspěšně

Nova dosáhla podílu 42,52 procenta, což je více než o jeden procentní bod více než v předchozím týdnu. V hlavním vysílacím čase od 19 do 23 hodin její podíl stoupl na 45,85 procenta. Nejsilnější diváckou skupinou byly ženy starší 15 let, a to jak z celodenního hlediska, tak v prime timu.

Nejsledovanějším pořadem Novy uplynulého týdne byly pondělní Televizní noviny. Sledovalo je 37,3 procenta všech televizních diváků starších 15 let. Následují úterní TN se sledovaností 36,9 procenta a nedělní TN, které sledovalo 35,4 procenta diváků.

Show Česko hledá SuperStar si vede stále skvěle, rating 33,1 procenta pro ni znamenal pátou příčku v žebříčku deseti nejsledovanějších pořadů TV Nova.
Velký úspěch zaznamenala Nova také s novým zábavným pořadem Patrika Hezuckého Tenkrát na východě, který vidělo 30,4 procenta diváků ve skupině D15+.

ČT2 se bez sportu propadá

Podíl prvního programu České televize minulý týden stoupl o 0,6 procentního bodu na 21,39 procenta. Oproti tomu kanál ČT2 zaznamenal pokles z 10,08 na 7,89 procenta. V hlavním vysílacím čase dosáhl ČT1 podílu 21,79 procenta, podíl ČT2 klesl na 6,20 procenta. První program ČT nejvíce sledovaly děti ve věku od čtyř do 14 let, kanál ČT2 muži starší 15 let.

Nejúspěšnějším pořadem ČT1 za minulý týden byly nedělní Události. Sledovalo je 22,0 procenta diváků starších 15 let a následovaly sobotní Události se sledovaností 21,3 procenta. Do první desítky se ještě dostal pondělní seriál Černí baroni (18,4 procenta), středeční Banánové rybičky (15 procent) a rovněž pondělní Cestománie (14,8 procenta). Naopak v ní chybělo sobotní vyhlášení cen hudební akademie.

Při absenci výrazných sportovních podniků na ČT2 zvítězil pondělní cyklus Hitler a holocaust (6,7 procenta) před nedělním přenosem semifinále hokejové extraligy (6,3 procenta) a nedělním pořadem Nadměrné maličkosti (6,1 procenta).

Prima letos rekordně

Sledovanost Primy v minulém týdnu vzrostla z 21,98 na 22,76 procentních bodů, což je nejlepší letošní výsledek této stanice v letošním roce a pátý nejlepší v její historii vůbec. V hlavním vysílacím čase ovšem spadla pod jeho úroveň, když dosáhla pouze 22,15 procenta. Primu tradičně nejvíce sledovaly ženy starší 15 let, ale přitáhla také dostatek mužů, v celodenním průměru jú dávali přednost před ČT1.

Už potřetí za sebou si na Primě nejlépe vedl seriál Třicet případů majora Zemana, který sledovalo 16,9 procenta všech televizních diváků starších 15 let. Následuje pondělní hlavní zpravodajská relace (16,3 procenta) a nedělní Zpravodajský deník (16,2 procenta). Kromě večerních zpráv se do první desítky ještě probojovaly dva filmy, úterní Šťastná záměna (15,4 procenta) a pondělní Probuzení(12,3 procenta).

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .