ČT1 předstihla Primu, pomohli jí Černí baroni

radiotv22Prvnímu programu České televize se podařilo minulý týden porazit v podílu trhu televizi Prima, když oba kanály zaznamenaly vzestup sledovanosti. Naopak oslabila Nova a největší propad postihl program ČT2, který tentokrát nenabídl žádnou atraktivní sportovní podívanou.

V žebříčku Top 20 napříč všemi televizemi se kromě zpravodajských relací TV Nova umístila pouze show Česko hledá SuperStar na jedenáctém místě s ratingem 28,6 procenta. Vyplývá to z výsledků elektronického měření sledovanosti společnosti Mediaresearch, které zveřejnila Asociace televizních organizací.

Zpravodajství ovládlo žebříčky

Nejsledovanější zůstává Nova. V týdnu od 9. do 15. února dosáhla podílu 42,85 procenta (ve skupině D15+), což je přibližně o půl procentního bodu méně než v předchozím týdnu. V hlavním vysílacím čase od 19 do 23 hodin se podíl Novy snížil na 46,24 procenta. Nejsilnější diváckou skupinou nejsledovanější televize byly ženy starší 15 let, a to jak z celodenního hlediska, tak v prime timu. Nova obsadila kompletní žebříček dvaceti nejsledovanějších pořadů napříč televizními stanicemi.

Nejúspěšnějším pořadem Novy byly jednoznačně Televizní noviny, které ovládly prvních sedm příček žebříčku Top 10 TV Nova. Nejúspěšnější bylo jejich pondělní vydání s ratingem 39,6 procenta, těsně následováno nedělním vydáním, které zaujalo 39,3 procenta. Do první desítky se ještě probojovaly dvoje Sportovní noviny a jedno Počasí.

Černí Baroni si získávají diváky

České televizi se minulý týden nezvykle dařilo. Podíl programu ČT1 stoupl z 20,48 na 22,07 procenta, v prime timu pak z 21,64 na 23,5 procenta, a podařilo se mu v obou kategoriích porazit Primu. Po skončení Švédských hokejových her, karobruslařského mistrovství a tenisového Davis Cupu zbylo z výrazných sportovních akcí na obrazovkách ČT2 pouze MS v Biatlonu a sledovanost klesla z 9,14 na 7,67 procenta. První program nejčastěji sledovaly děti ve věku od čtyř do 14 let, kanál ČT2 pak muži starší 15 let.

Na ČT1 byly nejsledovanější nedělní Události, které vidělo 24,8 procenta diváků starších 15 let. Největším překvapením jsou ovšem zlepšující se výsledky seriálu Črní Baroni. Zatímco druhý díl vyloženě propadl a třetí pokračování s 18,8 procenty obsadilo pátou příčku, čtvrtý díl se stal druhým nejsledovanějším pořadem ČT1 v minulém týdnu, když si jej nenechalo ujít 22 procent dospělých diváků. Úspěch slavila ČT také s pondělní Cestománií (17,6 procenta) a úterním filmem Policajt nebo rošťák (15,7 procent). Na ČT2 uspěl nejlépe nedělní film Shane, který sledovalo 8,6 procenta diváků.

Prima spoléhá na Majora Zemana

Ačkoliv podíl Primy stoupl z 21,03 na 21,48, souboj s ČT1 tentokrát prohrála. Tradičně nejsilnější diváckou skupinou Primy byly ženy starší 15 let, u nichž stanice v celodenním průměru porazila program ČT1. V prime timu se to ale Primě nepodařilo, podíl u žen starších 15 let dosáhl pouze 21,26 procenta oproti 22,49 procenta u programu ČT1.

Nejsledovanějším pořadem Primy uplynulého týdne byl pátý díl seriálu Třicet případů majora Zemana, který sledovalo 18,7 procent všech televizních diváků starších 15 let. Následuje nedělní hlavní zpravodajská relace se sledovaností 17,1 procenta a pondělní Zpravodajský deník, který vidělo 16,1 procent diváků. Nedělní seriál Wolfův revír zaznamenal sledovanost 14 procent a do Top 10 se opět vrátil show Nikdo není dokonalý (12,6 procenta).

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .