Satelitní služba Skylink překlopila další programy do standardu MPEG-4, přelaďte přijímače

Provozovatel česko-slovenské platformy Skylink potvrdil rozšíření programové nabídky spočívající v zařazení stanic Nova sport 2 HD a Nova International. Majitelé starších přijímačů si ale pohorší. Nejenže neuvidí nové stanice, ale zároveň nebudou mít k dispozici ani tři jiné kanály.

skylink-nikol-651

Starší typy přijímačů nezobrazí Regionální televizi, TV Regina ani C&I

Starší typy satelitních přijímačů, které nepodporují vysílání ve vysokém rozlišení, nemají k dispozici ani normu MPEG-4. Znamená to, že některé programy z nabídky Skylinku nezobrazí. Týká se to nejen nově zařazených stanic Nova International a Nova sport 2 HD, ale zejména „přeřazených“ programů Regina, Regionální televize.cz a Crime&Investigation.

Tyto televizní kanály i přesto, že vysílají ve standardním rozlišení, využívají standard MPEG-4. Ten je úspornější než dosavadní standard MPEG-2, od něhož postupně satelitní služby upouští. Všechny nové a některé starší programy tedy můžete sledovat jen s využitím novějších HD přijímačů.

Přijímače s funkcí FastScan naladí programy automaticky

Pokud ale máte k dispozici přijímač s certifikátem Skylink Ready, měli byste mít k dispozici celou programovou nabídku v závislosti od aktivních balíčků. Všechny tyto přijímače jsou navíc vybaveny funkcí FastScan, takže jejich uživatelé nemusí nic řešit – naladění nových programů a všechny změny parametrů vysílání se na takovémto přijímači provedou vždy automaticky. Ostatní zákazníci Skylinku budu muset tyto programy naladit ručně podle parametrů v tabulce.

Nové parametry pro ladění kanálů v nabídce satelitní služby Skylink. Kliknutím zvětšíte

Nové parametry pro ladění kanálů v nabídce satelitní služby Skylink. Kliknutím zvětšíte

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .