Průvodce letní televizní sezonou: Na co se můžeme těšit

letoLÉTO 2010 – PROGRAMOVÉ TIPY. Je zatím poměrně brzy, přesto televize pomalu ale jistě odhalují svá letní programová schémata. Letošní léto bude opět nadité reprízami, chybět ovšem už tradičně nebudou ani premiérové pořady a seriály. Televize zužitkují především ta díla, která by v hlavní sezoně negenerovala potřebná čísla. Nabitý podzim však na sebe nenechává čekat a už nyní vystrkuje růžky.

Podívejme se nyní na hlavní tuzemské stanice, tedy ČT 1, TV Nova, TV Prima a TV Barrandov. Ke každému odstavci věnujícímu se konkrétní stanici je uvedeno i přibližné programové schéma, některé údaje zatím nejsou známy, doplníme je hned, jakmile televize zveřejní podrobnosti. Čerpáno bylo z programových plánů, tiskových zpráv a reklamních ceníků jednotlivých stanic. Obrázky zvětšíte kliknutím myší.

TV Barrandov vsadí především na filmy a reprízy

Televize Barrandov svého diváka pravidelně zásobí předpovědí počasí, která se bude objevovat prakticky mezi všemi pořady. Hlavní zprávy se stěhují do pozdních hodin (proměnlivě v době od 21.45 do 22.30), o víkendu se Hlavních zpráv diváci nedočkají. Program se sestává jen z repríz, existují i výjimky. Z víkendu se na všední dny stěhuje Pekelná kuchyně (14:10), odpoledne pokračuje se seriály All Saints a Samia a Gregor. Zůstává i dětské pásmo Animáček. Pondělní schéma opouští bulvární magazín Prominenti, dvěma díly pokračují premiérové díly Odsouzených.

Zbytek týdne je prakticky celý věnován filmům, zůstávají české pátky, po skončení Dynastie Nováků pokračují české filmy. V průběhu týdne se pak můžete těšit na středeční dokumenty Lovec a oběť, reprízována bude i původní tvorba – Profesionálové, Cyranův poloostrov, Mazec, Profil(m), Pelíšky slavných a na své si příjdou i milovníci sobotních zábavných pořadů jako je Hašteření se Zuzanou Bubílkovou a Milošem Knorem a dalších.

barrandov_leto10Programový plán TV Barrandov na léto 2010, pro zvětšení klikněte myší.

Dramatické změny nejsou v ČT na pořadu dne

První program České televize výraznější zásahy do programového schématu v období letních prázdnin neplánuje. Schéma prakticky kopíruje průběh roku, pondělí patří Panoptiku města pražského (střídá seriál Hříšní lidé města pražské), cestopisu Na cestě, v ceníku reklamy figurují i Reportéři ČT. Změny se nedějí ani v úterý, místo Leteckých katastrof zaujímá Smrt na bitevním poli.

Středa vypustila Poštu pro Tebe, místo ní nastává zábava s Vladimírem Menšíkem, trojdílný cyklus s Felixem Holzmanem, v srpnu se budou střídat repríové cykly To je šoubyznys (zábavný pořad Heleny Vondráčkové a Jiřího Korna) s Proč bychom se nebavili, když nám pánbůh archiv dal (s Markem Ebenem). Po skončení je připravena premiéra pořadu Toulavá kamera ochutnává Českou republiku. Změny se nedějí ani ve čtvrtek, kdy dokonce zůstává i premiérová talk-show Haliny Pawlowské Mamba Show, ČT ji nasadila teprve počátkem června. Pátek pokračuje nezměněn, sobotní osmou vyplní zábava a film.

Podíváme-li se mimo prime-time (hlavní vysílací čas 19-23), v programu i přes léto přebývají Otázky Václava Moravce (soudě dle reklamního ceníku), v neděli podvečer pokračuje Pan Tau, srpen přinese Návštěvníky, kterým bude v polovině srpna předcházet seriál Pravěk útočí.

ct1_leto10Programový plán ČT1 na léto 2010, pro zvětšení klikněte myší.

Nova s množstvím premiérových seriálů, ale i Chalupáři

Lídr tuzemského trhu se i letos rozhodl vsadit na osvědčenou českou klasiku – Chalupáře, minulé léto s tímto titulem královsky bodovala a podařilo se překonat hranici dvou milionů, nyní odchází z neděle na pondělí na osmou večerní. Nova zaplní úterý a čtvrtek s premiérami amerických seriálů Odložené případy, Zapomenuti, Zákon a pořádek a Tudorovci.

Premiéry jsou naplánovány i na sobotní osmou, kdy si můžete pustit například český film O rodičích a dětech nebo zahraniční Dokonalou bouři, Dračí války, nebo film Troja, který v minulosti uvedla TV Prima, připraveny jsou i další tituly. Středa je vyhrazena českým úspěšným titulům, pátek přichází akční kousky (Záplava, Spider-man, Sahara, Růžový panter a další), neděle nabídne romantiku.

V off-time (mimo hlavní vysílací čas) je nachystána „novácká premiéra“ šesté a sedmé řady seriálu Krok za krokem, který se přesouvá z 15:35 na 17:25, mimo hlavní sezónu podobně jednala v minulosti i sesterská TV Markíza.

nova_leto_new

Programový plán televize Nova na léto 2010, pro zvětšení klikněte myší.

Na neděli 4. července je připraveno finále Wimbledonu, následované v 18:05 dokumentem Vteřiny před katastrofou, 18:55 vás čeká předposlední díl seriálu Hospoda. O týden později čekejte americký film Do útoku v 17:10, další dva týdny patří českým filmům.

Prima brojí na velký podzimní nástup se Zlatým létem

Televize Prima přišla relativně nedávno s novou reklamní nabídkou, její klienti „mohou sponzorovat roční období“. V současné době už můžeme ve vysílání spatřit a slyšet oznámení „Zlaté léto vám přináší…“. Bližší informace o letním programu zatím televize Prima ještě nezveřejnila, leccos už však známo je.

Pondělní osmá patří reprízám pořadu Hádej, kdo jsem!, středa je naopak ve znamení premiérový dílů pořadu Rande naslepo! s Milošem Knorem. Jisté zatím je, že se do programu vrací kultovní sitcom Přátelé, jehož třetí repríza na TV Prima je naplánována po skončení sitcomu Chůva k pohledání (od 12. července o víkendech od 19:35). Dopoledne ještě přinese seriál Heuréka – město divů (9:25), premiéru vysílala stanice Prima Cool. Odpoledne pokračují reprízy Zoufalých manželek, seriálu JAG a premiérově na 15:30 Prima nasazuje Inspektora Frosta, jedná se o britský kriminální seriál z roku 2003.

Překvapivě na léto jsou naplánována překvapení v hlavní zpravodajské relaci TV Prima. V pondělí moderátoři Zpráv TV Prima oznámili, že vysílají z provizorních prostor a během léta se dostanou do nového prostředí. Nasnadě jsou úvahy o tom, že tato změna souvisí s přechodem na obrazový formát 16:9, Prima jako jediná tuzemská stanice totiž vysílá své zprávy prozatím 4:3. Současné studio pochází z doby, kdy na Primě působil Pavel Zuna.

Co Prima připravuje na září?

Televize Prima však především už nyní výrazně zbrojí na podzimní sezonu, do níž jde s poměrně velkým množstvím novinek. Největším trhákem bude zajisté show Česko Slovensko má talent, v porotě usedne z českých zástupců Lucie Bílá a Jan Kraus. Moderátoři zatím nejsou známi a podle bulvárních listů ještě nejsou vybráni, tiskem probíhá několik spekulací.

V přípravě je reality-show Zdeňka Pohlreicha s názvem Na nože!, v pořadu mezi sebou svedou boj kuchaři bojující o velké peníze a případně i zajímavou práci. Původně mělo jít o česko-slovenský projekt (v jednom z rozhovorů to uvedl sám Zdeněk Pohlreich), nakonec jej odvysílá jen TV Prima s tím, že se mohou zapojit i kolegové ze Slovenska. Naplánována je i reality-show Farmář hledá ženu, TV JOJ tuto show zahajuje už v červnu, kdy diváci uvidí profily farmářů, hlavní program začíná na podzim. Prima vyhlásila casting na webu.

Prima počítá i s dalším bulvárním pořadem, mělo by se jednat o „odlehčené zpravodajství ze světa slavných“, podle informací serveru iDnes.cz TV Prima oslovila manželku Karla Gotta – Ivanu Gottovou, Prima k tomuto uvedla: „Je pravda, že jsme Ivanu Gottovou oslovili, jak ale bude vypadat její spolupráce s námi, je zatím předčasné komentovat,“ řekla iDnes.cz mluvčí Primy Jana Kocová. TV JOJ podobný program Promi Noviny vysílá ve všední dny v 17:30, TV Barrandov se vydala s podobným krokem už v březnu letošního roku. Středeční Top Star Magazín s Mahulenou Bočanovou (jako vlajková loď TV Prima) zůstává v plánech na podzim.

Oznámena jsou i pokračování lékařského seriálu Zázraky života II, rodinnou komedii Přešlapy III, v přípravě je i nekonečný seriál z lékařského prostředí, který podle serveru Digizone.cz Prima nasadí patrně na podzim dvakrát týdně. Všechny avizované novinky ovšem Prima najednou nenasadí.

prima_leto_new

Programový plán televize Prima na léto 2010, pro zvětšení klikněte myší.

Informace o dalších televizních stanicích, stejně jako doplnění přineseme v dalších dnech.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .